مشاغل فناوری اطلاعات بر مدار رشد و توسعه

شماران سیستم –   طبق یافته‌های کارشناسان، مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات از قبیل کلان داده‌ها، نرم‌افزار و امنیت می‌تواند امنیت مالی فعالان این حوزه را به دنبال داشته باشد.

 

 

بررسی‌های اخیر موسسه فناوری ماساچوست(MIT) و دانشگاه بریتیش کلمبیا نشان می‌دهد که مشاغل حوزه فناوری اطلاعات هشت برابر بیش از دیگر مشاغل رشد دارد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت CIO Dive، در این تحقیقات آمده است: کاهش استخدام نیروهای جدید و نیز تقلیل دستمزدها، موضوعاتی است که اکثر مشاغل را درگیر خود ساخته ولی این امر در کسب و کارهای مرتبط با فناوری اطلاعات تاثیری برجای نگذاشته است.

 

از جمله پست‌های حساس و پردرآمد در این صنعت می‌توان به مشاغل مربوط به کلان داده‌ها، نرم‌افزار و امنیت سایبری اشاره کرد که بسترساز امنیت مالی کارشناسان در درازمدت است.
 
بر اساس این گزارش، در دو دهه گذشته سهم مشاغل فناوری اطلاعات به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته و در فاصله سال‌های 2004 تا 2017 بالغ بر 19.5 درصد رشد داشته است.
 
در همین دوره زمانی، مشاغل غیرمرتبط با مباحثIT فقط 2.4 درصد رشد را شاهد بوده است.

 

it

 

کارشناسان معتقدند هر چند اتوماسیون و دیجیتال‌سازی باعث شده کارهای سنتی و دستی تا حدودی به حاشیه رانده شود ولی مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات نه تنها از این قاعده مستثنی هستند بلکه با رشد و گسترش همراه می‌باشند.
تحقیقات دیگری که توسط موسسه بروکینگز صورت گرفته تایید دیگری بر این مدعاست.
این موسسه بنا بر یافته‌های خود مدعی شده که دیجیتال‌سازی باعث گشته تعداد مشاغلی که به مهارت‌های فنی وابسته است، رشد صعودی داشته باشد و این روند در سال‌های 2000 تا 2016 به طور چشمگیری قابل مشاهده است.

 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *