مهندس اتوماسیون کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

شماران سیستم –  هدف یک مهندس اتوماسیون، حذف کاستی‌ها و مسائل مربوط به محصول یا توسعه نرم‌افزاری در ارتباط با فرایندهای کسب‌وکار یا فرایندهای ارائه خدمات به مشتریان است.

 

 

با اینکه که اتوماسیون دهه‌هاست مسئله مهمی برای صنعت ساخت و تولید بوده، ولی دیرزمانی نیست که در بخش‌هایی مثل تجارت، بهداشت و درمان و مالی، به‌کار گرفته شده است.
خارج از حوزه‌های تولیدی و اتوماسیون‌های مربوطه، اتوماسیون فناوری اطلاعات معمولاً بر خودکارسازی خدمات و آزمون پرسش و پاسخ فرایندهای خودکارشده متمرکز است.
 مطابق نظر کارشناسان، هدف نهایی مهندس اتوماسیون، حذف کاستی‌ها، خطاها و مسائل مربوط به محصول یا توسعه نرم‌افزاری در ارتباط با فرایندهای کسب‌وکار یا فرایندهای ارائه خدمات به مشتریان است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از CIO، اتوماسیون برای مدیریت خدمات و تحویل سریع‌تر محصولات و نرم‌افزارهای باکیفیت و با کاستی‌های کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس می‌توان گفت هدف مهندس اتوماسیون عبارت است از کاهش بار روی کارکنان و بهبود کارآیی و قابلیت اعتماد از طریق ساده‌سازی فرایندهای دستی که اضافی یا ناسازگار هستند.
 
مهندس اتوماسیون در بخش فناوری اطلاعات، با کسی کار می‌کند که راهکارهای خودکار را برای فرایندهای نرم‌افزاری ارائه می‌دهد. او باید با دیگر گروه‌ها نیز همکاری نزدیکی داشته باشد تا بتوانند با گردآوری الزامات و پیاده‌سازی فرایندهای اتوماسیون، مشکلات را کشف و حذف کنند.
برخی اوقات این کار مستلزم سخت‌افزار یا نرم‌افزار است و گاهی نیز شاید لازم باشد یک سرویس یا فرایند تجاری خودکارسازی شود.

 

SQL

 

مهندس اتوماسیون باید درک درستی از سیستم‌ها، شبکه‌ها، سخت‌افزار و نرم‌افزاری که با آنها کار می‌کند، داشته باشد.
زبان‌های برنامه‌نویسی مورد نیاز عبارتند ازC#، SQL و جاوا؛ هرچند که زبان‌های برنامه‌نویسی و ابزارهای مورد نیاز، از صنعتی به صنعت دیگر متغیر است.
 
معمول‌ترین نرم‌افزار مورد استفاده برای مهندسی اتوماسیون، عبارت است از نرم‌افزارهای آزمون خودکار. این ابزارها به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا هشدارهای خود را خودکار کنند، فرایندهای پرسش و پاسخ را یکپارچه‌سازی نموده و در سازمان خود به آزمودن فرایندهای خودکارسازی بپردازند.
این ابزارها همچنین می‌توانند در حل کردن مشکلات اتوماسیون، ارائه گزارش‌ها و خودکارسازی فرایند آزمون پرسش و پاسخ نیز مفید واقع شوند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *