نخستین باتری جهان باقابلیت شارژ در کمتر از 30 ثانیه

نخستین باتری جهان باقابلیت شارژ در کمتر از ۳۰ ثانیه

شماران سیستم – باتریStoreDotبهگونه‌ای طراحی شده است که تکمیل ظرفیت مدل مفهومی آن مخصوص گوشی‌های هوشمند از صفر تا ۱۰۰ درصد در کمتر از ۳۰ ثانیه انجام می‌شود.

اگرچه تاکنون مدل‌های مفهومی انواع باتری‌ها با قابلیت‌ها و توانایی‌های مختلف عرضه شده است، اما کارشناسان از ساخت باتری جدیدی برای دستگاه‌های الکترونیکی همراه خبر داده‌اند که از آن می‌توان به عنوان پرسرعت‌ترین باتری برای شارژ شدن یاد کرد.
به گزارش شماران سیستم، این باتری مبتنی بر فناوری نانو ساخته شده است و به گفته محققان در شرایطی که ظرفیت آن کاملا خالی باشد، در کمتر از ۳۰ ثانیه شارژ می‌شود.
باتری جدید در شرکت StoreDot ساخته شده و مدل مفهومی آن برای نخستین بار در کنفرانس مایکروسافت با نام Think Next معرفی شده است.
باتری StoreDot به گونه‌ای طراحی شده است که تکمیل ظرفیت مدل مفهومی آن مخصوص گوشی‌های هوشمند از صفر تا ۱۰۰ درصد در کمتر از ۳۰ ثانیه انجام می‌شود.

931244

این محصول بر پایه نانوذرات بیوارگانیک ساخته شده است که کریستال‌های بسیار کوچک بین این ذرات امکان شارژ سریع آن‌ را فراهم می‌کنند.
هم‌اکنون مدل مفهومی باتری و شارژر جدید ساخته شده است و شرکت StoreDot پیش‌بینی می‌کند نخستین مدل از آن را تا پایان سال جاری میلادی به تولید انبوه برساند.
البته هنوز قیمت این محصول مشخص نشده است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *