نخستین دادگاه درباره اعتیاد به بازی‌های کامپیوتری

شماران سیستم – برای نخستین بار در تاریخ بازی‌های کامپیوتری، یک گیمر از یک شرکت بازی‌سازی به علت اعتیاد آور بودن بازی ساخته شده توسط این شرکت، شکایت کرده و این شرکت را به دادگاه فراخوانده است.

برای نخستین بار در تاریخ بازی‌های کامپیوتری، یک گیمر از یک شرکت بازی‌سازی به علت اعتیادآور بودن بازی ساخته شده توسط این شرکت، شکایت کرده و این شرکت را به دادگاه فراخوانده است.

به گزارش شماران سیستم از وب‌سایت خبر تحلیلی engadget، به‌تازگی یک گیمر روسی به دلیل اعتیادآورد بودن بازی Fallout ۴از کمپانی سازنده آن یعنی بتسدا (Bethesda) شکایت کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، فردی ۲۸ ساله از شهر کراسنویارسک روسیه به دلیل اعتیاد شدید خود به این بازی نه‌تنها از دیدار با دوستان، رفتن به محل کار و خوردن وعده‌های غذایی خود سرباز زده بلکه از مسئولیت‌های همسری خود نیز تنها به دلیلی وابستگی شدید خود به این بازی غفلت کرده است.
او اکنون متوجه شده است که نه‌تنها از محل کارش اخراج شده بلکه همسر خود را نیز از دست داده است و از مشکلات سلامتی رنج می‌برد.

او با ترتیب دادن این شکایت از کمپانی سازنده این بازی درخواست غرامتی معادل ۴۷۲۰یورو کرده است زیرا این مبلغ پول به رشد سلول‌های مغزی او کمک کرده و باعث می‌شود که بتواند راحت‌تر با ناراحتی عاطفی خود کنار بیاید.

او دراین‌باره بیان کرده است که: «اگر می‌دانستم که این بازی تا چه حد می‌تواند برای من اعتیادآور باشد، نسبت به آن با احتیاط‌تر عمل می‌کردم. یا آن را نمی‌خریدم یا قبل از تعطیلات شغلی و تعطیلات سال جدید آن را کنار می‌گذاشتم.»

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *