نسل جدید حافظه‌ها 20 برابر سریع‌تر از مدل‌های کنونی

نسل جدید حافظه‌ها 20 برابر سریع‌تر از مدل‌های کنونی

از دیگر قابلیت‌های جدید ارایه شده برای این سیستم می‌توان به سرعت 20 برابری آن نسبت به حافظه‌های فلش NAND، هزینه پایین تولید و کوچک شدن 50 درصدی اندازه آن نسبت به مدل‌های کنونی اشاره کرد.
شرکت Crossbar که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیای آمریکا واقع شده است نسل جدید از حافظه‌های ذخیره‌سال اطلاعات را ارایه کرده است که نسبت به مدل‌های کنونی مزایای بیشتری دارد.
به گزارش شماران سیستم، این سیستم حافظه‌ای جدید به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند روی یک تراشه واحد تا بیش از یک ترابایت اطلاعات را ذخیره کند و با قرار گرفتن چند تراشه در کنار یکدیگر به کاربر امکان دهد چند ترابایت اطلاعات را روی دستگاه الکترونیکی خود نگه دارد.
این حافظه جدید انرژی بسیار کمی مصرف می‌کند و به همین خاطر امکان می‌دهد طول عمر باتری در دستگاه‌های الکترونیکی همراه افزایش یابد.
از دیگر قابلیت‌های جدید ارایه شده برای این سیستم می‌توان به سرعت ۲۰ برابری آن نسبت به حافظه‌های فلش NAND، هزینه پایین تولید و کوچک شدن ۵۰ درصدی اندازه آن نسبت به مدل‌های کنونی اشاره کرد.
شرکت Crossbar توضیح داده است که حافظه جدید ساخته شده توسط آن می‌تواند به مدت ۱۰ سال بدون بروز مشکل در دمای ۱۲۵ درجه سانتی‌گراد باقی بماند و امکان ۱۰ هزار بار ذخیره اطلاعات را برای کاربران فراهم کند.
اگرچه ذخیره اطلاعات روی حافظه دستگاه الکترونیکی به میزان ۱۰ هزار بار چندان قابل ملاحظه به نظر نمی‌رسد، اما باید توجه داشت که این میزان ۱۰ بار از توانایی حافظه‌های کنونی بیشتر است.
به گفته شده شرکت Crossbar، این حافظه‌ها باعث خواهند شد تا نسل جدید گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی با حافظه داخلی یک ترابایتی به دست کاربران برسند.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *