نقش شبکه‌های اجتماعی در تعیین هیجان‌انگیزترین گلیورو 2016

شماران سیستم – شبکه اجتماعی توییتر در اقدامی جالب، میزان هیجان حاصله از هر یک از گل‌های این مسابقات را تحلیل کرده است.

به‌تازگی مسابقات یورو ۲۰۱۶ به پایان رسیده است و در همین راستا نیز شبکه اجتماعی توییتر اقدام به انتشار یک چارت ویژه کرده است که نشان می‌دهد کدام گل در این مسابقات بیش‌ترین هیجان را به همراه داشته است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، مسابقات یورو ۲۰۱۶جلوه‌ای جدید از استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشت و در طول این مسابقات شاهد نخستین پخش زنده بر روی شبکه‌های اجتماعی نیز بودیم.

از سوی دیگر شبکه‌های اجتماعی در دنیای امروزی به‌عنوان ابزارهایی برای نشان دادن هیجان‌های لحظه‌ای نیز به کار گرفته می‌شوند و این دسته از هیجانات در مسابقات فوتبال به‌مراتب بیشتر می‌شود.
حال با پایان یافتن این مسابقات شاهد این هستیم که شبکه اجتماعی توییتر در اقدامی جالب، میزان هیجان حاصله از هر یک از گل‌های این مسابقات را تحلیل کرده است.

مکانیزم تعیین هیجان هر گل به نحوی است که تنها مسابقات مراحل پایانی به‌عنوان گزینه‌های اصلی مطرح نخواهند بود و به‌این‌ترتیب می‌توان به‌خوبی حساس‌ترین گل مسابقات را از روی رفتار کاربران این شبکه اجتماعی تعیین کرد.

بر اساس این طرح شاهد این هستیم که یک چارت ویژه از نحوه عکس‌العمل نشان دادن کاربران نسبت به گل‌ها در شبکه اجتماعی توییتر تهیه شده است و جالب اینجاست که گل‌های تیم‌های کوچک‌تری مانند ولز و ایرلند شمالی هیجانی به‌مراتب بالاتر از گل تعیین کننده برنده بازی فینال را به همراه داشته‌اند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *