نمایش تصاویر شناور بین زمین و آسمان

شماران سیستم – شرکت میتسوبیشی به ‌تازگی اقدام به ساخت سیستمی کرده است که شامل یک نمایشگر ویژه است که می‌تواند تصاویر سه‌بعدی را بین زمین و آسمان به نمایش در بیاورد.

شرکت میتسوبیشی به‌تازگی اقدام به ساخت سیستمی کرده است که شامل یک نمایشگر ویژه است که می‌تواند تصاویر سه‌بعدی را بین زمین و آسمان به نمایش دربیاورد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، بسیاری از ما میتسوبیشی را تنها با خودروهای این شرکت می‌شناسیم ولی این کمپانی در زمینه فناوری نیز دستی بر آتش دارد.

آخرین اختراع این شرکت، یک نمایشگر سه‌بعدی است که می‌تواند تصاویر را بین زمین و آسمان منتشر کند و در حقیقت ساختار هالوگراف مانند را به کاربر نشان بدهد.
این سیستم هنوز تا تکامل راه زیادی دارد و از دو بخش تفکیک کننده پرتو و یک صفحه retro-reflective تشکیل شده است که با کمک یکدیگر این تصاویر را شکل می‌دهند.

البته یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود داشته است این است که انسان‌ها عموما به تمرکز کانون بینایی خود در بین زمین و هوا عادت ندارند و به همین جهت نیز در هنگام مشاهده این تصاویر دچار مشکل می‌شوند.

به‌ منظور رفع این مشکل، میتسوبیشی اقدام به قرار دادن یک‌ لایه دیوار مانند در پس‌زمینه تصاویر شناور کرده است و به نظر می‌رسد که مشکل یاد شده به این ترتیب حل شده است.

شایان‌ذکر است که مسئولان میتسوبیشی انتظار دارند که این فناوری برای مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده شده و در این مسابقات مورد استفاده قرار بگیرد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *