نگرانی بریتانیا از فعالیت اینترنتی تروریست‌ها

شماران سیستم – مبارزه با تروریست وارد فاز جدیدی شده است و اگر نتوان آن را در فضای مجازی کنترل کرد، بی‌تردید در دنیای واقعی از گروه‌های تروریستی شکست خواهیم خورد.

«ترِزا مری مِی» نخست‌وزیر بریتانیا از هم‌اکنون خود را برای نشست «گروه ۷» (G7) که در ماه ژوئن برگزار می‌شود آماده کرده است و قرار است مناظره او مستقیما از طریق فیس‌بوک و گوگل پخش شود.

به گزارش شماران سیستم به نقل از بی‌بی‌سی، نشست سران G7 با دیگر کنفرانس‌های جهانی متفاوت است و در دوره‌های قبلی این نشست در کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و آمریکا برگزار شده است و در آن سران کشورهای توسعه یافته در زمینه‌های مختلف با یکدیگر بحث و گفت‌وگو می‌کنند.

 

42

در نشست سال جاری قرار است «دونالد ترامپ» هم سخنرانی کند و البته مهم‌تر از آن برنامه‌ریزی‌هایی است که نخست وزیر بریتانیا انجام داده است.

مهم‌ترین نگرانی خانم مِی در مورد فعالیت‌های ترورسیتی در فضای مجازی است و او از شرکت‌های بزرگی چون گوگل و فیس‌بوک می‌خواهد در این زمینه اقدامات گسترده‌تر انجام دهند.

او بر این بارو است که مبارزه با تروریست وارد فاز جدیدی شده است و اگر نتوان آن را در فضای مجازی کنترل کرد، بی‌تردید در دنیای واقعی از گروه‌های تروریستی شکست خواهیم خورد.

«ترِرا مِی» در آخرین مصاحبه خود را روزنامه ایندیپندنت توضیح داد مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنتی بستر لازم برای فعالیت گروه‌های تروریستی را فراهم کرده‌اند و در این زمینه هیچ اقدام لازمی صورت نمی‌گیرد تا فعالیت مجازی تروریست‌ها محدودتر شود.

او گفت: «این اتفاقات در دنیای مجازی می‌تواند مشکلات فراوانی را به دنبال داشته باشد. فعالیت‌های این چنینی پیش‌تر مشکلات فراوانی را به وجود آورد و در آینده هم می‌توان پیش‌بینی کرد که گروه‌های تروریستی به واسطه ابزارهای اینترنتی گام‌های گسترده‌تری بردارند. اگر این مسئله را جدی نگیریم با مشکل بزرگ مواجه می‌شویم.»

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *