نگهبانی از خانه‌تان را به دستیار صوتی گوگل بسپارید

شماران سیستم – گوگل قابلیت‌های جدید و جالبی به «گوگل اسیستنت» افزوده است که می‌تواند امنیت منازل و مجتمع‌های مسکونی را بالا ببرد.

 

 

    سرقت از خانه‌های خالی آسان‌تر است، این را هم دزدان می‌دانند و هم صاحب‌خانه‌هاحال اکنون می‌توان برای تامین امنیت خانه‌هایی که کسی در آنها حضور ندارد، از دستیار صوتی گوگل استفاده کرد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از وبلاگ گوگل، گوگل اسیستنت(Google Assistant) اخیراً به قابلیتی تجهیز شده که می‌تواند ورود افراد غریبه و یا باز بودن درب خانه را به کاربرانش هشدار دهد.
بنا به گفته گوگل اکنون کاربران می‌توانند حتی هنگامی که در منزل نیستند، همه جای خانه خود را مشاهده کننداین به مفهوم مراقبت 7/24 یعنی به طور شبانه‌روزی و در هفت روز هفته است.
گوگل با همکاری شرکت‌هایی که در زمینه امنیت منازل فعالیت می‌کنند، از جملهArlo این قابلیت‌ها را به دستیار صوتی خود افزوده است.
توسط این سیستم هوشمند، کاربران می‌توانند از راه دور و در جای دنیا که باشند، درب منزل خود را با گوشی هوشمند بررسی و یا قفل کنند.
 

voiceassistant

 

از دیگر دستورهای صوتی جالبی که اخیراً به گوگل اسیستنت افزوده شده است می‌توان به عبارت Hey Google, goodnight (هی گوگل! شب به خیر) اشاره کرد.
شما شب هنگام و قبل از رفتن به رختخواب، می توانید با بیان این جمله، درهای خانه‌تان را قفل کنید.
همچنین اگر کسی قفل درب خانه را باز کند یا ببندد، یک هشدار بر روی گوشی همراه کاربر نمایش داده می‌شود تا وی احیاناً از حضور افراد غریبه مطلع گردد.
 به نظر می‌رسد گوگل اسیستنت در کنار قابلیت‌های متنوعی که دارد، می‌تواند در قالب پلیس و نگهبان هوشمند منازل نیز ایفای نقش کند.

 
 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *