نیمی از نوجوانان به اینترنت معتاد هستند

نیمی از نوجوانان به اینترنت معتاد هستند
شماران سیستم – 46 درصد دختران نوجوان اعلام کرده‌اند که در بسیاری از موارد احساس می‌کنند به اینترنت اعتیاد دارند و 36 درصد پسران هم حس مشابه را تجربه کرده‌اند.

تقریبا نیمی از تمام نوجوانانی که در سنین ۱۴ و ۱۵ سالگی به‌سر می‌برند شخصا به این نتیجه رسیده‌اند که به اینترنت معتاد شده‌اند و سه‌چهارم آنها هم به هنگام شب همراه با لپ‌تاپ‌، تلفن‌همراه و تبلت متصل به اینترنت به خواب می‌روند.

به گزارش شماران سیستم، از بین آنهایی که همراه با دستگاه الکترونیکی متصل به اینترنت خود به خواب می‌روند، تعداد بسیاری از نوجوان در این شرایط به برقراری ارتباط با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازند و یا فیلم‌های ویدیویی را تماشا می‌کنند.

این مطالعه روی بیش از ۲۲۰۰ دانش‌آموز در انگلستان و اسکاتلند انجام شد و کارشناسان دریافتند که از هر ۱۰ دختر نوجوان ۴ نفر اینترنت را به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط و حضور در شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار می‌دهند.

این نظرسنجی را مرکز Tablets for Schools انجام داد و در پایان اعلام کرد که کمتر از یک‌سوم دانش‌آموزانی که همراه با دستگاه اینترنتی خود به خواب می‌روند ادعا می‌کنند که این کار را برای انجام تکالیف مدرسه انجام می‌دهند.

طبق آمار موجود، ۴۶ درصد دختران نوجوان اعلام کرده‌اند که در بسیاری از موارد احساس می‌کنند به اینترنت اعتیاد دارند و ۳۶ درصد پسران هم حس مشابه را تجربه کرده‌اند.

932214

البته گفته می‌شود که اعتیاد پسران نوجوان بیشتر در زمینه انجام بازی‌های رایانه‌ای دیده می‌شود و سنی که این قبیل اعتیادها بیشتر در آن دیده می‌شود، ۱۰ سالگی خواهد بود.

در حالی که ۴۹ درصد از نوجوانان ۱۴ و ۱۵ساله همراه با دستگاه اینترنتی خود به خواب می‌روند، ۷۷ درصد نوجوانان ۱۱ساله این دستگاه را داخل تختخواب می‌برند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *