نینتندو و پروژه ویژه‌ای به نام حسگر خواب

شماران سیستم -شرکت نینتندو که بیشتر به خاطر تولید کنسول‌های بازی کامپیوتری مطرح است در یک پروژه غیر مرتبط به بازی در حال کار کردن بر روی حسگرهایی است که می‌توانند کیفیت خواب افراد را تحت نظر بگیرند.

شرکت نینتندو که بیشتر به خاطر تولید کنسول‌های بازی کامپیوتری مطرح است در یک پروژه غیر مرتبط به بازی در حال کار کردن بر روی حسگرهایی است که می‌توانند کیفیت خواب افراد را تحت نظر بگیرند.

به گزارش شماران سیستم، این سامانه به‌نوعی طراحی شده است که بر اساس کارکرد بدن انسان در شرایط خواب می‌تواند در روز بعدی به او کیفیت خواب انجام‌شده را گوشزد کند.

در این روند از یک حسگر ویژه از نوع QOL استفاده می‌شود که در حقیقت یک سنسور بدون نیاز به برخورد است و می‌تواند با ارسال امواج، شرایط محیط اطراف خود را ارزیابی کند.

988192

این حسگر می‌تواند با قرار گرفتن در کنار تحت فرد، در طول شب حرکات او را تحلیل کند و متوجه میزان تحرک و ناآرامی در هنگام خواب شده و فردای آن روز این مورد را به کاربر گزارش بدهد.
به همین دلیل نیز استفاده از این حسگر عملا به هیچ عنوان توسط کاربری که خواب است حس نخواهد شد و آسیبی به آرامش خواب او وارد نخواهد آمد.

این پروژه توسط نینتندو و با همکاری یک شرکت فعال در امور حسگرها در ایالات ‌متحده آمریکا در حال انجام است و مراحل پایانی از فاز تحقیقاتی خود را پشت سر می‌گذارد و به‌زودی از یک طرح مفهومی به یک طرح عملیاتی تبدیل خواهد شد.
 

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *