هردستگاه Fire Phoneآمازون: 204 دلارهزینه تولید؛ 650 دلارقیمت فروش

هردستگاه Fire Phoneآمازون: ۲۰۴ دلارهزینه تولید؛ ۶۵۰ دلارقیمت فروش
شماران سیستم – آمازون به ‌ازای هر دستگاه گوشی ۴ دلار هزینه کارخانه‌ای پرداخت می‌کند که با این رقم هزینه بخش سخت‌افزار هر Fire Phoneبه 204 دلار می‌رسد.

 

نخستین گوشی هوشمند آمازون که با نام Fire Phone شناخته می‌شود، با هزینه کم ساخته شده است تا این شرکت بتواند نخستین گام‌های خود برای ورود به بازار جهانی تلفن همراه را مقتدرتر بردارد.

به گزارش شماران سیستم، بررسی هزینه مواد به‌کار رفته(BOM) در نخستین گوشی هوشمند شرکت آمازون به گونه‌ای محاسبه می‌شود که این شرکت عرضه‌کننده خدمات فروش آنلاین بتواند سود قابل ملاحظه‌ای از فروش این محصول به‌دست آورد.

با این وجود گفته می‌شود که آمازون برای طراحی و توسعه این گوشی هوشمند هزینه زیادی صرف کرده است و به همین خاطر باید تعداد زیادی Fire Phone در بازار جهانی فروخته شود تا آمازون از فروش آن به سوددهی برسد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی “مرکز خدمات هوشمند دستگاه‌های موبایلی” در شرکت IHS Technology، هر دستگاه گوشی هوشمند Fire Phone با حافظه داخلی ۳۲ گیگابایتی NAND با هزینه ۲۰۱ دلار ساخته می‌شود.

البته باید توجه داشت که آمازون به‌ازای هر دستگاه گوشی ۴ دلار هزینه کارخانه‌ای پرداخت می‌کند که با این رقم هزینه بخش سخت‌افزار هر Fire Phone به ۲۰۴ دلار می‌رسد.

935114

 

این گوشی هوشمند که هم‌اکنون به صورت محدود در بازار وارد شده است، در حالت قفل نشده و بدون قراردادهای مخابراتی با قیمت ۶۵۰دلار به فروش می‌رسد.
این اعداد و ارقام نشان می‌دهد قیمتFire Phone به صورتی تعیین شده است که می‌تواند با بهترین گوشی‌های هوشمند موجود در بازار جهانی رقابت کند و محبوبیت بیشتری نسبت به آنها به دست آورد.
البته باید توجه داشت که ارقام مذکور فارق از هزینه بخش تحقیق و توسعه محاسبه شده است و به همین خاطر آمازون می‌بایست تعداد زیادیFire Phone به فروش برساند تا بتواند در این زمینه سود مورد نظر خود را کسب کند.
کارشناسان می‌گویند کهFire Phone از نظر امکانات و البته قیمت با بهترین گوشی‌های عرضه شده از سوی شرکت‌های سامسونگ و اپل برابری می‌کند و می‌تواند رقیب تازه در بازار جهانی باشد.

935115

 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *