هرساعت مچی اپل با هزینه 85 دلار ساخته می‌شود

شماران سیستم – هزینه سخت‌افزارهای به کار رفته در ساعت 38 میلیمتری Sportتنها 24 درصد از قیمت نهایی ارائه شده از سوی شرکت اپل را شامل می‌شود.

 

ارزان‌ترین مدل از سری ساعت‌های مچی هوشمند اپل که با نام Apple Watch Sport شناخته می‌شود، با قیمت ۳۵۰ دلار به دست کاربران جهانی می‌رسد.
اما بررسی‌ها نشان داده است هر دستگاه از این محصول با توجه قطعات داخلی و هزینه کارخانه‌ای، با قیمت ۸۳.۷۰ دلار به تولید می‌رسد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از زد.دی.نت، بر اساس نتایج حاصل از بررسی جدید مرکز IHS Technology ، هزینه سخت‌افزارهای به کار رفته در ساعت ۳۸ میلیمتری Sport تنها ۲۴ درصد از قیمت نهایی ارائه شده از سوی شرکت اپل را شامل می‌شود و نسبت به دیگر محصولات تولید شده در اپل، نسبت به قیمت‌هایی که از سوی این شرکت ارائه می‌شود ارزان‌ترین هزینه سخت‌افزاری را دارد.

مرکز IHS پیش‌بینی کرده است هزینه تولید دیگر محصولات اپل معمولا ۲۹ تا ۳۸ درصد قیمت نهایی ارائه شده از این شرکت را شامل می‌شود.

گران‌ترین بخش سخت‌افزاری در ساعت مچی هوشمند اپل مربوط به نمایشگر آن می‌شود که در شرکت ال‌جی ساخته شده و قیمت آن ۲۰.۵۰ دلار است.
در مقابل هر دستگاه پردازنده مرکزی برای این ساعت با قیمت ۱۰.۲۰ دلار ساخته می‌شود و حافظه آن هم ۷.۲۰ دلار ارزش دارد.

پیش‌بینی شده است هر دستگاه باتری کوچک مخصوص ساعت مچی هوشمند اپل با قیمت ۰.۸۰ دلار به تولید برساند و محتویات جعبه شامل شارژر و بندهای اضافی ۹.۰۰ دلار به هزینه تولید بیافزاید.

البته توجه داشته باشید اعداد و ارقام یاد شده هزینه لجستیک، استهلاک سرمایه، هزینه‌های سربار، تحقیق و توسعه، نرم‌افزار، مجوزهای مربوط به پروتکل اینترنتی و دیگر هزینه‌های مربوطه را شامل نمی‌شود.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *