هر کارشناس امنیتی سالانه 116 هزاردلاردرآمد دارد.

هر کارشناس امنیتی سالانه 116 هزاردلاردرآمد دارد.

هر یک از متخصصان امنیت سایبری به طو رمیانگین سالانه 116 هزار دلار درآمد کسب می‌کنند که البته این رقم به عنوان یک انگیزاننده برای جذب کارشناسان بیشتر در این زمینه محسوب نمی‌شود.
بررسی جدید روی بزرگ‌ترین متخصصان امنیت سایبری نشان داد که ۴۴ درصد آنها معتقدند واشنگتن به عنوان قلب نوآوری‌های امنیت سایبری در جهان محسوب می‌شود و کالیفرنیا بعد از آن قرار گرفته است.

به گزارش شماران سیستم، این بررسی توسط مرکز Semper Secure انجام شد و در پایان نشان داد که هر یک از متخصصان امنیت سایبری به طور میانگین سالانه ۱۱۶ هزار دلار درآمد کسب می‌کنند که البته این رقم به عنوان یک انگیزاننده برای جذب کارشناسان بیشتر در این زمینه محسوب نمی‌شود.

طبق نتایج این بررسی، ۵۵ درصد کارشناسان اعلام کردند که درگیری‌های پیش‌رو در دنیای سایبری جذاب‌ترین بخش برای فعالیت آن‌ها در این زمینه محسوب می‌شود، ۴۴ درصد آنها توضیح دادند که آنها شغل یاد شده را به خاطر انجام یک کار مهم و اثرگذار انتخاب کرده اند و ۳۹ درصد هم گفتند که آنها عاشق فناوری هستند.

از بین کارشناسان امنیتی که در این مطالعه حضور داشتند ۲۵ درصد اعلام کردند که حقوق و مزایا مهم‌ترین عامل برای جذب آنها در این زمینه بوده است.

“لی ورثمن”( Lee Vorthman) مدیر فناوری مرکز NetApp به عنوان یکی از پشتیبانان این بررسی توضیح داد: «ما با این مطالعه جدید جنبه‌های مختلف از اهداف کارشناسان امنیتی برای فعالیت در این حوزه را نمایان کردیم.»

او در ادامه گفت: «مطالعه جدید نشان داد که حقوق و مزایا مهم‌ترین عامل برای جذب کارشناسان امنیتی محسوب نمی‌شود. بسیاری از آنها ترجیح می‌دهند برای سازمان‌های دولتی فعالیت کنند و بخش دیگر این افراد تمایل دارند به صورت مستقیم با مدیرعامل و کارفرما در ارتباط باشند.»

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *