همکاری سامسونگ با گوگل برای تقویت بیکسبی

شماران سیستم –   این همکاری، نهایتا به سود گوگل تمام خواهد شد، چرا که با وجود رشد ظاهری بیکسبی، اما سرانجام باید آن را صرفا نسخه‌ای با ظاهر متفاوت از دستیار صوتی گوگل بشمار آورد.

 

 

می‌گویند با دوستان خود نزدیک باشید، اما با دشمنان و رقبایتان بیشتر دوستی کنید.
بنظر می‌رسد با وجود مدت‌ها رقابت محصولات معروف در زمینه دستیار صوتی هوشمند، اکنون اوضاع سامسونگ در این عرصه چندان مساعد نیست، و نرم‌افزار این شرکت یعنی بیکسبی وضعیت چندان امیدوار کننده‌ای ندارد.
این موضوع از آنجا نشات می‌گیرد که گفته شده سامسونگ تصمیم دارد بجای تلاش برای توسعه بیشتر نرم‌افزار خود، با گوگل در این خصوص همکاری کند و آن را بکار بگیرد.

به گزارش شماران سیستم از اینکوایرر، کارشناسان معتقدند که بیکسبی شرکت سامسونگ، با وجود تلاش‌های این شرکت، از کمبود توانایی و قابلیت رنج می‌برد.
این در حالی استکه دستیار صوتی شرکت گوگل، همچنان هوشمندترین رقیب این عرصه به شمار می‌رود، و بدنبال آن آلکسا محصول شرکت آمازون، کورتانا محصول شرکت مایکروسافت، و سرانجام سیری محصول شرکت اپل رتبه‌های بعدی را از آن خود کرده‌اند.
به عنوان مثال، بطوری که آمار نشان می‌دهد، بیکسبی در بریتانیا از اقبالی برخوردار نبوده و کاربر چندانی ندارد تا بتواند سهم قابل توجهی را از آن خود نماید و شانسی برای موفقیت بیابد.
مطابق اخبار رسانه‌ها، کیم هیون سوک، یکی از مدیران سامسونگ، در یک کنفرانس خبری در نمایشگاه ایفا 2018 اعلام کرد که این شرکت برای تبادل نظر با غول اینترنتی جهان -گوگل- برای تبادل نظر در خصوص بیکسبی آمادگی کامل دارد.
به گفته وی: «ما هر چند بر روی توسعه نرم‌افزار خودمان یعنی بیکسبی کار می‌کنیم، اما همزمان طرق مختلف همکاری با گوگل را مد نظر داریم.

 

google assistant

 

به گفته این مدیر سامسونگ: بیکسبی می‌تواند در حین کار، مثلا سرویسی از گوگل مانند گوگل مپ را فراخوانی و مورد استفاده قرار دهد.
بنا به تصریح وی: «هر شرکتی در زمینه‌ای خاصی تبحر و مهارت ویژه دارد، و بهمین دلیل، همکاری و تشریک مساعی در عرصه کنترل صوتی توسط دستیارهای صوتی بسیار مهم خواهد بود
بنا به ادعای او، سامسونگ سالانه 500 میلیون دیوایس در سراسر جهان می‌فروشد، و این ابزاری شایان توجه برای چانه‌زنی در تعامل باشرکت‌های نامدار و بزرگی چون گوگل است که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند.
بنظر کارشناسان این همکاری، نهایتا به سود گوگل تمام خواهد شد، چرا که با وجود رشد ظاهری بیکسبی، اما سرانجام باید آن را صرفا نسخه‌ای با ظاهر متفاوت از دستیار صوتی گوگل بشمار آورد.

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *