همکاری هواوی و مایکروسافت در زمینه اپلیکیشن‌های ابری

شماران سیستم – هواوی و مایکروسافت توافق کرده‌اند که اپلیکیشن‌های سازمانی مایکروسافت را فضای ابری عمومی هواوی وارد کنند. این دو شرکت اعلام کردند که یک اکوسیستم آنلاین باز خواهند ساخت و روی توسعه و بازاریابی این اکوسیستم کار خواهند کرد.
 

هواوی -غول شبکه چینی- قرار است در زمینه خدمات ابری با غول نرم‌افزاری جهان، شرکت مایکروسافت همکاری کند. هواوی کلود در حال حاضر ویندوز سرور و مایکروسافت آر.دی.اس را برای اس.کیو.ال سرور فراهم کرده است و قصد دارد محصولات سازمانی بیشتری را به سیستم خود اضافه کند.
بر اساس گفته ژنگ پلی، رئیس هوای کلود بی.یو و رئیس خط تولید آی.تی، هواوی و مایکروسافت یک اکوسیستم باز است که نهایتاً برای دو طرف، یک معامله و برد-برد ایجاد خواهند کرد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از زد.دی نت، آلن کرویزر، مدیرعامل مایکروسافت چاینا در استقبال از این مشارکت گفت: «هواوی به عنوان یک رهبر جهانی در عرصه فناوری اطلاعات سازمانی، در مأموریت سازماندهی به سازمان‌ها، یک همکار راهبردی محسوب می‌شود. افزایش همکاری ما سبب‌ساز نوآوری می‌شود؛ زیرا هدف ما ساخت یک پلتفرم یکپارچه است تا بتوانیم از طریق فناوری پیشرو در صنعت، مزایایی را به مشتریان و کاربران خود هدیه کنیم و همچنین اطمینان داریم که در عصر تحول دیجیتال، پیشرو و موفق خواهیم شد.»

همچنین بر طبق این توافق، توسعه و گسترش بازار و فعالیت‌های بازاریابی مشترکی نیز بین هواوی و مایکروسافت برقرار شده است.
گفتنی است این دو شرکت روی مسئله فضای ابری عمومی نیز همکاری‌های عمیقی دارند و در پی آن هستند که برای سازمان‌ها، تجربه بهینه‌ای از سرویس‌های ابری رقم بزنند، و در پیاده‌سازی تحول دیجیتال به آنها کمک موثری نمایند.

نوآوری مشترکی که بین این دو شرکت وجود دارد، میزبانی مورد اعتماد و اپلیکیشن‌های سازمانی مختلف را به صورت یک سرویس به مشتریان و کاربران ارائه خواهد داد. هواوی در ماه آوریل اعلام کرد که می‌خواهد برای توسعه فضای ابری عمومی خود اقدام کند و یک واحد کسب و کار جدید ابری در خارج از چین ایجاد نماید.

تمام زیرساخت‌های ابری فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهی برای ایجاد تحول دیجیتال در سازمان‌هاست و هواوی از ابتدای سال جاری میلادی، تمام توان خود را روی خدمات ابری متمرکز کرده و سرمایه گذاری عظیمی روی پلتفرم ابری عمومی و مورد اعتماد خود انجام داده است.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *