وفق پذیری با بلاک‌چین و تمرکززدایی

شماران سیستم – هر چه زودتر در مورد تمرکززدایی اطلاعات کسب کنید، بهتر می‌توانید خود را با آن وفق دهید.

 

اخیراً خبری منتشر شد که در آن گفته شده بود که خرده‌فروش‌های آمریکایی سریع‌تر از همیشه مغازه‌های خود را می‌بندند. در توضیحات این خبر آمده بود که بیست و یک خرده‌فروش آمریکایی 3591 مغازه را می‌بندند.
وقتی شخصی عنوان این خبر را می‌بیند مسلما حس خوبی به او دست نخواهد داد چون این خبر به ظاهر پایانی برای کسب و کار خیلی از افراد است.

33

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، حتی در سال‌های قبل هم خیلی از افراد متخصص پیش‌بینی می‌کردند که خرده‌فروش‌ها دارند به پایان کار خود نزدیک می‌شوند، ولی بسیاری از افراد نمی‌دانستند که چه زمانی این اتفاق می‌افتد یعنی در واقع فقط زمان پایان کار، نامشخص بود.
شاید اگر در حال حاضر شاهد خرید برخی از افراد از خرده فروش‌ها هستیم به خاطر کم بودن فاصله است.

به خاطر موضوعاتی نظیر خریدهای اینترنتی و سهولت در امر خرید و صرفه‌جویی قابل توجه در زمان، بحث اپلیکیشن‌های مبتنی بر "بلاک‌چین" تمرکززدایی شده مطرح شد.
اشخاص زیادی هستند که از امکانات بلاک‌چین و ارزهای رمزنگاری شده استفاده می‌کنند و مایلند که همیشه و در همه جا در مورد بیت‌کوین و اتریوم صحبت کنند.

فناوری به صورت مداوم در حال تغییر است و افراد گاهی از روی اشتیاق خود را با آن وفق می‌دهند و گاهی اوقات هم این انطباق از روی اجبار اتفاق می‌افتد.
اگر قدری به عقب برگردیم، خواهیم دید که مقاومتی که در مورد تمرکززدایی، بلاک‌چین و حتی آموزش عالی در آمریکا وجود دارد، در گذشته در مورد ایمیل، صفحه وب، گوشی هوشمند، استفاده از کارت اعتباری در اینترنت، فیس‌بوک نیز وجود داشته است ولی اکنون می‌بینیم که بسیاری از افراد از این امکانات استفاده می‌کنند.

مسلما افراد زیادی از اوضاع موجود منافعی به دست می‌آورند و تمایلی به تغییر ندارند مثل خیلی از افرادی که تمایل به تجارت الکترونیک نداشتند ولی با وجود تمام مقاومت‌ها فناوری پیشرفت کرد و جایگزین مسائل گذشته شد.
از این رو می‌بایست هر چه سریع‌تر خود را با تمرکززدایی وفق دهیم تا در آینده مشکلی نداشته باشیم.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *