وقف حذف اپلیکیشن‌هایی که از API دسترسی استفاده می‌کنند

تشماران سیستم – گوگل، حذف برخی از اپلیکیشن‌هایی که می‌خواهند از سرویس‌های دسترسی استفاده کنند را متوقف می‌کند. این شرکت 30 دیگر به توسعه دهندگان فرصت می‌دهد تا استفاده نوآورانه و مسئولانه از سرویس‌های دسترسی را لحاظ کنند.

گوگل تصمیم خود مبنی بر حذف برنامه‌ها روی گوگل پلی‌استور با استفاده از API دسترسی اندروید را متوقف می‌کند.
گوگل از یک تعلیق 30روزه استفاده می‌کند تا از این طریق، کاربردهای نوآورانه و مسئولانه از سرویس‌های دسترسی را لحاظ کند. این شرکت در ابتدا یک مهلت 30 روزه در ماه نوامبر در نظر گرفت تا برنامه‌هایی که از APIها برای اهداف غیردسترسی استفاده می‌کنند را حذف کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از زد.دی نت، گوگل از توسعه دهندگان خواست تا بازخورد خود را ارائه دهند. این شرکت از طریق یک ایمیل، به توسعه دهندگان اعلام کرد: «اگر شما بر این باور هستید که اپلیکیشن مورد نظر شما از API دسترسی برای اهداف مسئولانه و نوآورانه استفاده می‌کند، لطفا به این ایمیل پاسخ دهید و به ما بگویید که چگونه اپلیکیشن شما به کاربران سود می‌رساند. این نوع بازخورد می‌تواند برای ما مفید باشد زیرا ما ارزیابی خود از سرویس‌های دسترسی را تکمیل می‌کنیم.»

 

گوگل همچنین از توسعه دهندگانی که در حال حاضر از APIهای دسترسی برای اهداف نامربوط استفاده می‌کنند، خواسته است که کاربرد برنامه خود را به صورت کامل مشخص کنند تا بتوانند از سرویس دسترسی برای اپلیکیشن خود بهره‌برداری نمایند.

از نقطه نظر فنی، سرویس‌های دسترسی برای کمک به افرادی طراحی شده است که نمی‌توانند از گوشی هوشمند استفاده کنند.
این سرویس از طریق کارهایی مانند تبدیل متن به گفتار، تغییر اپلیکیشن‌ها، تکمیل خودکار فرم‌ها و غیره به افراد ناتوان کمک می‌کند. به همین دلیل برخی از توسعه دهندگان نرم‌افزاری از APIها استفاده می‌کنند تا با کارهایی مانند مدیر رمز عبور LastPass به تمام کاربران خدمت‌رسانی کنند.

البته مشکل اینجاست که مجرمان سایبری هم می‌توانند از خدمات دسترسی برای دریافت مجوز برای اپلیکیشن‌های مخرب استفاده کنند. اپلیکیشن‌های که درخواست استفاده از سرویس‌های دسترسی را دارند باید فقط به کاربرانی خدمت‌رسانی کنند که برای کاربران ناتوان طراحی شده است تا این افراد بتوانند از دستگاه‌ها و قابلیت‌های اندروید استفاده کنند.
 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *