پروژه ویژه گوگل با خرید یک استارت‌آپ

شماران سیستم – شرکت گوگل به‌تازگی با خریداری کردن یک استارت‌آپ موفق در زمینه خدمات سلامتی قصد دارد تا قدرت خود در این محدوده کاری را بهبود ببخشد.

 

104

شرکت گوگل به‌تازگی با خرید یک شرکت استارت‌آپ موفق در زمینه خدمات سلامتی قصد دارد تا در ادامه سیاست خود در این حوزه، قدرت و سهم خود در این محدوده کاری را بهبود ببخشد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی thedrum، به‌تازگی گوگل اقدام به تصاحب یک استارت‌آپ ویژه نظارت بر سلامت به نام Senosis نموده و آن را خریداری کرده است.

گفته می‌شود این استارت‌آپ که در آن تعداد ۱۲ عدد مهندس و پزشک خبره مشغول به کار هستند، تبحر و تخصص ویژه‌ای در فعالیت‌های سلامت دیجیتالی دارد.
 

صاحبنظران اعتقاد دارند هدف گوگل از خرید این شرکت این است که با کمک تجربه و مهارت موجود در این استارت‌آپ و نیز دانش تیم کاری خود، تلفن‌های همراه هوشمند را به ابزارهایی ویژه برای نظارت بر سلامت کاربران بدل کند.

این کار از طریق اندازه‌گیری مقادیر مختلفی از علائم حیاتی مانند ضربان قلب و شمارش تعداد هموگلوبین موجود در خون انجام گردیده و به نظر می‌رسد که برخی از پروژه‌های دیگر شرکت آلفابت نیز در این طرح به کار گرفته خواهند شد.

شایان ذکر است که هنوز برنامه رسمی گوگل در زمینه زمان‌بندی این پروژه هنوز اعلام نشده است، لیکن نباید انتظار داشت که در سال ۲۰۱۷ شاهد کلید خوردن رسمی این پروژه باشیم.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *