فداکس اکسپرس پس از خسارت دیدن از حمله نوت پتیا،در امنیت و آی تی انعطاف پذیر سرمایه گذاری میکند

شماران سیستم –  ​​​​​​​ سازمانهایی که قادر به تلفیق امنیت سایبری در مدل کسب و کارشان باشند و آن را به شکلی طراحی کنند که به یک دارایی رقابتی تبدیل شود احتمال بیشتری خواهد داشت که از حملات سایبری نسبتا جان سالم به در ببرند.

 

 

بنا بر گزارش درآمدهای سه ماهه چهارمFedEx، عواید این شرکت در سال مالی 2018 به 17.3 میلیارد دلار رسید، که، با وجود از دست دادن 400 میلیون دلار به علت حمله Notpetya در ژوئن سال گذشته، 1.6 میلیارد دلار نسبت به سال مالی 2017 بیشتر است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از سیودایو، بالا رفتن نرخ‌ها و افزایش ترافیک باربری به عنوان عوامل این رشد درامدی شناخته شده‌اند، هرچند که دیوید کانینگهام رییس و مدیر عامل FedExpress به نقشی که فروش، خدمات مشتریان وIT در گذر از این وضعیت سخت ایفا کردند اذعان دارد.

مدیر ارشد مالی این شرکت می‌گوید که با وجود افزایش درآمدها، هزینه‌های یکپارچه‌سازی به علت این حمله بسیار بالا بوده است.
این شرکت اکنون سرمایه‌گذاری بیشتری درIT انعطاف‌پذیر و سایبر می‌کند.

مدیر ارشد اطلاع‌رسانی آن می‌گوید که این شرکت حمل و نقل با رو آوردن به استقلال بلاک‌چین، لجستیک مبتنی بر سنسور و سنسورهای کم‌مصرف بلوتوثFedEx در حال گسترش بخشیدن به پورتفولیوی تکنولوژیش است.

با این حال تنظیم زیرساخت، شبکه‌های وای‌فای و مدیریت داده‌ها در سیستم‌های بک‌اند برای پشتیبانی از این تغییرات به کندی پیش می‌رود.  

 

244

 

FedEx در سال گذشته مورد حمه Notpetya که با نام Nyetya نیز شناخته می‌شود، مواجه شد که هزینه‌ای بالغ بر 400 میلیون دلار برای این شرکت به دنبال داشت.

این شرکت حمل گفته است کهTNT Express، زیرمجموعه خدمات ترابری بین‌المللیش، از این حمله وایپر متاثر شده است.
 
نحوه رو آوردن شرکت‌ها پس از یک حمله سایبری گویای اذعان آنها به تحولات دیجیتالی است. سازمان‌هایی که قادر به تلفیق امنیت سایبری در مدل کسب و کارشان باشند و آن را به شکلی طراحی کنند که به یک دارایی رقابتی تبدیل شود احتمال بیشتری خواهد داشت که از حملات سایبری نسبتا جان سالم به در ببرند.
 
به عنوان مثال، با رویکرد کدی به زیرساخت، شرکت‌ها برای جلوگیری از یک حمله، از طریق آسیب زدن به برگشت سرمایه‌گذاری طرف مهاجم، مجهزتر خواهند بود.

FedEx در حال انجام ارتقاهای تکنولوژی بر روی مدل‌های عملیاتیش است. در حالی که تکنولوژی تقریبا همه ابعاد عملیات‌های کسب و کار را بهبود می‌بخشد، ولیFedEx به گفته مدیر ارشد بازرگانی و بازاریابی این شرکت بر نحوه ترکیب تکنولوژی با دارایی‌های فیزیکی و انسانی متمرکز است.

رهبرانFedEx می‌دانند که سرمایه‌گذاری در تکنولوژی جدید نهایتا باعث کاهش هزینه‌های عملیاتی و در نتیجه افزایش بهره‌وری منتهی خواهد شد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *