پیشنهاد واگذاری امتیاز سخت ‌افزار و نرم‌افزار LinkedIn به اتحادیه اروپا

 

شماران سیستم – مایکروسافت قصد دارد که امتیاز سخت افزاری و نرم افزاری LinkedIn را به اتحادیه اروپا عرضه کند.کارشناسان می‌گویند که مایکروسافت هنوز به رقبای LinkedIn اجازه می‌دهد تا به این نرم‌افزار دسترسی داشته باشند و به سازندگان سخت‌افزار هم پیشنهاد این را می‌دهد که برای تصاحب این شرکت آمریکایی، رضایت اتحادیه اروپا را جلب کنند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از رویترز، شرکت مایکروسافت، در هفته گذشته بعد از این که مقامات اتحادیه اروپا راجع به معامله ۲۶ میلیارد دلاری این شرکت ابراز نگرانی کردند، پیشنهاد واگذاری امتیاز LinkedIn را به کمیسیون اروپا ارائه کرد.
افراد آگاه اعتقاد دارند که هدف پیشنهاد مورد بحث این بوده که نشان دهد LinkedIn، نفع چندانی برای مایکروسافت ندارد و این موضوع خودش یک نگرانی برای تنظیم‌کنندگان به شمار می‌رود. البته، کمیسیون اروپا و مایکروسافت، جزئیات این واگذاری را فاش نکرده‌اند و درباره آن توضیحی نداده‌اند.

اکنون اتحادیه اروپا می‌خواهد قبل از پذیرش این امتیاز، بازخورد و واکنش مشتریان و رقبا را ببیند و قصد دارد تحقیقاتی را راجع به این موضوع آغاز کند، پیش‌بینی می‌شود که این تحقیقات حدود پنج ماه به طول بیانجامد.

999

 

گفتنی است تکلیف این موضوع به زودی مشخص می‌شود. اتحادیه اروپا می‌خواهد به سرعت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کند.

از سوی دیگر، برنامه‌ریزی کمیسیون اروپا به‌گونه‌ای است که می‌خواهد تا ششم دسامبر، این قرارداد را منعقد کند.
از دید صاحبنظران، شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای که می‌خواهند به رابط کاربردی برنامه‌نویسی (API) مایکروسافت دسترسی داشته باشند، تا زمانی که LinkedIn بخشی از این شرکت شود، به استفاده از این برنامه ادامه می‌‌دهند.

یکی دیگر از عناصر کلیدی و مهمی که امتیازات شرکت مایکروسافت دارد، گزینه‌‌ای است که برای نصب LinkedIn یا شبکه‌های سایر رقبا و سازندگان سخت‌افزار روی کامپیوترها قرار می‌دهد. این واقعیات نشان می‌دهد که مایکروسافت می‌خواهد از هرگونه پیشنهاد محصولات بسته‌بندی برای در هم شکستن رقبا دوری کند.

وب‌سایت مایکروسافت، گویای توافقات نرم‌افزاری است که این شرکت با سازندگان سخت‌افزار نظیر Dell، HP، Lenovo، Acer و Huawei منعقد کرده است. کمیسیون اروپا، در ده سال گذشته، مایکروسافت را به خاطر تخلفات مختلف، بیش از ۲.۲ میلیارد یورو (۲.۳ میلیارد دلار) جریمه کرده است.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *