پیش‌بینی IDC: ویندوز فون سال بدی پیشرو دارد

شماران سیستم – تحلیلگران انتظار دیدن کاهش سهم 18.5 درصدی سیستم‌ عامل مایکروسافت را در سال 2016 دارند.

تحلیلگر IDC یک سال بسیار سخت را برای سیستم عامل ویندوزفون مایکروسافت پیش‌بینی کرد. تاکنون خبرهای بدی از ویندوزفون به گوش ما رسیده بود، اما IDC هم با پیش‌بینی‌های خود خبرها نه‌چندان جالبی منتشر می‌کند که نشان می‌دهد بعید است این سیستم عامل مایکروسافت مورد استقبال قرار بگیرد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوایرر، محققان انتظار دارند سهم این شرکت از بازار گوشی‌های هوشمند یک کاهش ۱۸.۵ درصدی در سال ۲۰۱۶ داشته باشد که خود بیش از ۱.۶ درصد است و اگر این شرکت تا سال ۲۰۲۰ در بازار باقی بماند ۰.۹ درصد بدتر از پیش خواهد بود.

همچنین خبرهایی ناخوشایندی پیش روی اپل نیز وجود دارد، فروش آیفون به ۲۳۱ میلیون در سال خواهد رسید که نشان‌دهنده افت یک دهم درصدی است و بدین ترتیب سهم بازار این شرکت در جهان ۱۵.۲درصد خواهد بود.
این یک کاهش رشد در بازار اپل در آمریکا اروپا و چین خواهد بود، اما IDC گفته: این حرکت اپل به فروش آیفون‌های قدیمی‌تر و گوشی‌های اندرویدی کمک خواهد کرد.

رایان ریث، مدیر برنامه IDC گفته است: «تغییر رویه سیاست اقتصادی اپل با هدف حضور بیشتر این کمپانی در بعضی از بازارها صورت گرفته است. اپل با این روش خواهد توانست کنترل بیشتری در بازار داشته باشد، بیشتر تقاضاها را بررسی کند و جواب‌گو باشد، و نهایتا کنترل فروش در بازار آیفون‌ها را در دست داشته باشد.»

طبیعتا اندروید سال خوبی را پیش رو خواهد داشت. IDC در سال جاری انتظار رشد ۷.۶ درصدی اندروید را دارد و به گوگل یک سهم ۸۲.۶ درصدی از بازار جهانی را می‌دهد.
این یک تجدید نیرو برای دستگاه‌های با صفحه نمایش بزرگ و فبلت‌ها به شمار می‌آید.

آنتونی اسکارسلا مدیر تحقیقات IDC گفته است‌: مصرف گوشی‌هایی با صفحه نمایش بزرگ همچنان محبوبیت دارد.
در حال حاضر ۲۰ درصد از گوشی‌های هوشمند جهان در سال ۲۰۱۵ فبلت می‌باشند با انتظار اینکه این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۳۲ درصد و یا ۶۱۰ میلیون محموله رشد کند.

همانطور که در بالا اشاره شد، درصد فبلت اندروید به طور کلی با ۲۰درصد افزایش به ۳۲ درصد رسیده است و انتظار می‌رود فبلت‌های اپل یعنی آیفون ۶ پلاس و آیفون ۶S پلاس تا سال ۲۰۲۰ از ۲۶ درد به ۳۱ درصد رشد کند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *