چاقوی هوشمند سامسونگ نمایشگر و سنسور دارد!

شماران سیستم – ایتنا–دروغ‌های بامزه اول آوریلی

روز اول آوریل روزی است که مردم و شرکت‌ها با گفتن دروغ هایی عجیب، خنده‌دار و بعضاً خیلی بزرگ و باورنکردنی، سعی می‌کنند به سنت دروغ‌گویی در این روز وفادار بمانند! 

صندوق پستی هوشمند گوگل – که شاید ایده بدی هم نباشد –یکی از دروغ‌های آوریلی گوگل در سال جاری بود. 

این صندوق که SmartBox نام دارد و مانند صندوق‌های پستی معمولی جلوی منازل نصب می‌شود، از قابلیت‌های جالب توجهی برخوردار است؛ مثلاً می‌تواند نامه‌های کاغذی را دسته‌بندی کند، با استفاده از آندروید مطالبی را بر صفحه مانیتور نمایش دهد و همچنین کاربر می‌تواند با اثر کف دست درب آن را باز کند. 

دروغ دیگر گوگل ورود پک-من (Pac-Man) به خیابان‌های سرویس نقشه گوگل بود، به طوری که افرادی که به این سرویس مراجعه می‌کردند می‌توانستند پک-من را به خیابان ها بفرستند و با خوردن نقطه‌ها امتیاز جمع کنند! 

به گزارش شماران سیستم، سامسونگ نیز در این زمینه بی‌کار ننشست و با معرفی چاقوی Galaxy BLADE edge مهارت دروغگویی‌اش را نشان داد! 

این چاقوی هوشمند که مبتنی بر گلکسی اس ۶ است و به نمایشگر، امکان مکالمه و چندین و چند قابلیت دیگر مجهز می‌باشد، به قدری تیز است که هر چیزی را می‌تواند از وسط به دو نیم کند. 

سامسونگ گفته این چاقو دارای نوعی سنسور است که نزدیک شدن به پوست انسان را درک می‌کند و لذا آسیبی به دست کاربر وارد نمی‌آورد. 

ضمناً این چاقو به حدی پیشرفته است که اگر کسی از آن در اعمال خشونت‌آمیز استفاده کند، خودِ چاقو با مقامات مسئول تماس می‌گیرد و اوضاع نابهنجار را گزارش می‌نماید. 

ضمناً طبق گفته سامسونگ، این چاقوی خیالی علاوه بر این که ضدآب و ضدآتش است، با اثر انگشت کار می‌کند!

 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *