چرا اینتل، پروژه مودم های” فایو جی” را متوقف کرد؟

شماران سیستم – اخیرا مشخص شد که گوشی‌های آیفون مدل 5Gاپل تا سال 2021 به بازار نخواهد آمد و علت آن وجود مشکلات مختلف در تأمین قطعات توصیف شد. از طرفی شرکت اینتل که اپل را در این زمینه تامین می‌کرد، اعلام کرد که دیگر در زمینه مودم‌های 5G کار نمی‌کند.

 

چندی پیش شرکت اپل اعلام کرد که به زودی گوشی آیفون 5G را به بازار عرضه خواهد کرد. بسیاری از متخصصان و علاقمندان آیفون در انتظار گزارش‌های خوشحال‌کننده و توضیحات بیشتر و دقیق‌تر در مورد این گوشی بودند که ناگهان شرکت اپل با انتشار یک پست وبلاگی همه را شگفت‌زده کرد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از اوبرگیزمو، شرکت اپل در پست خود اعلام کرد که عرضه گوشی‌های آیفون به بازار به سال 2021 موکول شده است و علت آن هم مشکل در تأمین قطعات لازم توصیف کرد.
بعد از بیان علت، ذهن همه تحلیلگران به سمت شرکت اینتل معطوف شد؛ زیرا اینتل شرکت اپل را در زمینه 5G تغذیه و تأمین می‌کند.

وقتی تحلیلگران علت را از اینتل پرسیدند، این شرکت اعلام کرد که مشکلی وجود ندارد و همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.
یک هفته بعد از این خبر، اینتل همه را شوکه کرد. این شرکت اعلام کرد که پروژه مودم‌های 5G خود را متوقف کرده است. و علت این توقف پروژه را توافق شرکت‌های اپل و کوالکام بر سر یک پرونده حقوقی عنوان کرد.براساس توافق این دو شرکت، اپل باید نیازهای 5G خود را فقط از طریق کوالکام تأمین کند.

 

apple5G

 

باب سوان، مدیرعامل اینتل، اعلام کرد: «با توافق اپل و کوالکام، بهتر است که از تولید مودم‌های 5G برای اپل دست برداریم و تمرکز خود را روی سایر گوشی‌های هوشمند بگذاریم
چند سال پیش، فقط اینتل بود که مودم‌های شرکت اپل را تأمین می‌کرد. و انتظار می‌رود که شرکت اینتل در زمینه دستگاه‌های موبایل LTE فعالیت کند. اینتل در زمینه موبایل زیاد خوش‌شانس نبود.

اینتل همواره در تلاش بوده است که شرکت کوالکام را در زمینه چیپست‌های موبایل به چالش بکشد.
شرکت مورد بحث موفقیت‌های خوبی در زمینه تأمین مودم برای گوشی‌های هوشمند کسب کرده است ولی به نظر می‌رسد که نمی‌تواند در زمینه 5Gهم مثل گذشته بدرخشد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *