چگونه وب‌سایت‌ها را در کروم مسدود کنیم؟

شماران سیستم –  گوگل کروم محبوب‌ترین و متداول‌ترین مرورگر وب است. اگر می‌خواهید بهره‌وری خود را هنگام کار بالا ببرید یا هنگام نصب ابزار کنترل والدین برای کودکان، می‌توانید برخی از وب‌سایت‌ها را در مرورگر کروم مسدود کنید. در این مطالب به آموزش مسدود کردن وب‌سایت‌ها در مرورگر کروم خواهیم پرداخت.

 

 

بسیاری از افراد تمایل دارند که برخی از وب‌سایت‌ها را به طور کلی مسدود کنند. همچنین اگر می‌خواهید کودکان نتواند برخی وب‌سایت‌ها را باز کنند، بهتر است که از قابلیت مسدود کردن وب‌سایت که در مرورگر کروم قرار گرفته است، استفاده کنید.
به گزارش شماران سیستم، اولین راه برای مسدود کردن وب‌سایت که در مرورگر کروم قرار گرفته است، استفاده از افزونه "Block Site" در کروم است.

ابتدا این افزونه را دانلود کنید. وقتی نصب شد می‌توان آیکون "Block Site" را در بالای مرورگر مشاهده کرد. وقتی به سایتی برخوردید که تمایل داشتید آن را مسدود یا به عبارتی بلاک کنید، روی این آیکون کلیک کنید و روی دکمه "Blok this Site" کلیک کنید. برای رفع انسداد روی آیکون افزونه بروید. روی لیست Edit کلیلک کنید و در نهایت روی علامت منفی کنار سایت مسدود شده بزنید تا مسدودیت سایت برداشته شود.

استفاده ابزارUBlacklist برای مسدود کردن وب‌سایت‌های مرورگر کروم

هم یکی دیگر از افزونه‌های قدرتمند کروم است که به شما کمک می‌کند محتوایی که مورد نظرتان است را مسدود کنید. بهترین قابلیت این افزونه این است که می‌توان وب‌سایت‌ها را از روی نتایج جست‌وجو کرد. در صورتی که روی دکمه کناری نتایج جست‌وجو کلیک کنید می‌توانید وب‌سایت را مسدود نمایید.

 

UBLACKLIST

 

استفاده از نرم‌افزارهای کنترل والدین برای مسدودسازی سایت‌ها در کروم

یکی از روش‌های مسدودسازی سایت‌ها، استفاده از نرم‌افزارهای کنترل والدین است یکی از معروف‌ترین آنها "Net Nanny" است.
ابتدا وب‌سایت مورد نظر را باز کنید. در صورتی که می‌خواهید آن را مسدود کنید. آن را به سایت‌های محدود شده اضافه کنید. وارد تنظیمات مرورگر شوید. دکمه Advanced  را انتخاب کنید و در منوی Advanced روی System کلیک کنید،در صفحه System رو گزینه "Open proxy setting" کلیک کنید. در نهایت به زبانه Security بروید و گزینه Restricted site را انتخاب نمایید.

اکنون روی دکمه Sites تحت سایت‌های محدود کلیک کنید و آدرس سایتی که می‌خواهید مسدود کنید را در پنجره ای که باز می‌شود تایپ نمایید.

 

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *