چین گوشی آيفون را یک تهدید ملی می‌داند

چین گوشی آيفون را یک تهدید ملی می‌داند
شماران سیستم – اطلاعات بسیار حساس می‌توانند از طریق قابلیت ویژه آیفون به خطر بیفتند و با این اتفاق امنیت ملی چین می‌تواند درمعرض خطرات جدی قرار گیرد.

دولت چین اعلام کرد که گوشی هوشمند آیفون اپل “تهدید امنیتی ملی” محسوب می‌شود و این گوشی می‌تواند به صورت دایمی موقعیت مکانی و زمانی هر کاربر را مشخص کند.

به گزارش شماران سیستم، یکی از رسانه‌های محلی چین در این خصوص گزارش داد که قابلیت Frequent Locations در گوشی هوشمند آیفون به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به محض روشن شدن موقعیت زمانی و مکانی کاربر را زیر نظر بگیرد و همین مسئله یک تهدید امنیتی ملی برای کشور چین محسوب می‌شود و می‌تواند اطلاعات محرمانه افراد را در معرض خطر جدی قرار دهد.

این رسانه چینی به نقل از کارشناسان توضیح داد که اطلاعات بسیار حساس می‌توانند از طریق این قابلیت آیفون به خطر بیفتند و با این اتفاق امنیت ملی چین می‌تواند در معرض خطرات جدی قرار گیرد.

روزنامه وال‌ استریت ژورنال نیز در گزارشی با همین مضمون اعلام کرد که رسانه‌های چینی با توجه اطلاعات منتشر شده از سوی “ادوارد اسنودن” این نگرانی‌ها را دارند و بر این باورند که آمریکا می‌تواند با سیستم‌های خود اطلاعات آنها را سرقت کند.
 

934252

 

کارشناسان اعلام کردند که چین نیازمند تصویب هرچه سریع‌تر قوانین جدید در زمینه حفظ اطلاعات شخصی است و می‌بایست در این زمینه سخت‌گیری‌های بیشتری انجام دهد.

هنوز به درستی مشخص نشده است که سرنوشت گوشی هوشمند آیفون در چین به صورت دنبال می‌شود و برخی دولتمردان حتی تلاش بر حذف کامل این گوشی در کشور چین دارند.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *