کابل‌کشی در طول اقیانوس توسط فیس‌بوک و مایکروسافت

شماران سیستم – دوغول فناوری یعنی مایکروسافت و فیس‌بوک با همکاری یکدیگر پروژه‌ای به نامMarea را آغاز کرده‌اند که شامل انتقال داده‌ها از طریق یک سیستم کابل ‌کشی بزرگ در عرض اقیانوس اطلس است.

دو غول فناوری یعنی مایکروسافت و فیس‌بوک با همکاری یکدیگر پروژه‌ای به نام Marea را آغاز کرده‌اند که شامل انتقال داده‌ها از طریق یک سیستم کابل‌کشی بزرگ در عرض اقیانوس اطلس است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، فیس‌بوک به‌عنوان یکی از پرکاربرترین شرکت‌های جهان در زمینه اینترنت مطرح است و رقمی بالاتر از دو میلیارد نفر از خدمات آنلاین این شرکت بهره می‌برند.

از سوی دیگر مایکروسافت نیز با سیستم‌های نرم‌افزاری و خدمات ابری پیشرفته خود نیاز به کنترل جریان داده برای میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان دارد.
نیاز این دو شرکت به تامین منابع داده در قاره اروپا موجب شده است تا شاهد اجرایی شدن پروژه‌ای به نام Marea باشیم که می‌تواند تحول بزرگی در انتقال داده‌های اینترنتی از آمریکا به اروپا ایجاد نماید.

این پروژه شامل ایجاد زیرساخت‌های فیبر نوری بسیار نیرومند بین آمریکا و اسپانیا است که موجب می‌شود تا بتوان داده‌هایی را با سرعت ۱۶۰ ترابایت بر ثانیه در آن انتقال داد.

این پروژه در سال ۲۰۱۷ میلادی و در ماه اکتبر به مرحله اجرایی شدن خواهد رسید و علاوه بر مایکروسافت و فیس‌بوک، سایر شرکت‌ها نیز امکان استفاده از آن را خواهند داشت.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *