کشف رسوایی مالی در برزیل به کمک بلک‌بری

شماران سیستم – مسئولان دادگاه ویژه برزیل موفق شدند تا با همکاری با شرکت کانادیی بلک‌بری پرده از یک رسوایی مالی و اختلاصی عظیم در زمینه فروش نفت بردارند.

مسئولان دادگاه ویژه برزیل موفق شدند تا با همکاری با شرکت کانادیی بلک‌بری پرده از یک رسوایی مالی و اختلاصی عظیم در زمینه فروش نفت بردارند.

به گزارش شماران سیستم از engadget، شاید برای نخستین بار بتوان گفت که شنود محتوای اینترنتی به نفع افراد یک جامعه تمام شده است زیرا در کشور برزیل این امر به رو شدن دست یک باند رشوه‌گیری برای ایجاد شرایط اختلاص در زمینه واردات و صادرات امور نفتی منتهی شد.

ماجرا از این قرار است که دادگاه فدرال برزیل به گروهی از افراد مشکوک شده بود و احتمال فراوانی در زمینه فساد و رشوه‌گیری این گروه در معاملات نفتی می‌داد ولی سندی قانونی برای به‌دام انداختن آنها نداشت.
در این میان مسئولان این دادگاه با آگاهی از این امر که همه این افراد از سیستم مسنجر بلک‌بری استفاده می‌کنند تصمیم گرفت تا با این شرکت کاندایی مذاکره کرده و از آنها برای کشف حقیقت کمک بخواهد.
 

941182

 

پس از موافقت بلک‌بری، پروسه قانونی برای صدور مجوز شنود دولتی انجام شده و این مجوز در اختیار بلک‌بری قرار گرفت و این شرکت نیز با شنود پیام‌های ارسالی و دریافتی توسط افراد در مظان اتهام موفق شد تا اطلاعات و اسناد بسیار مهمی را به دست آورده و در اختیار دولت برزیل قرار بدهد تا این افراد دستگیر شده و روانه دادگاه شوند.

اقدام جالب بلک‌بری در این ماجرا این بود که تا هنگام صدور مجوز رسمی برای انجام این کار از اعمال شنود سرباز زد ولی در نهایت و با حکم دادگاه این کار را انجام داد ولی اطلاعات را از طریق کانال خود به دادگاه‌های برزیل انتقال داد تا امنیت اطلاعات سایر کاربران خود را به مخاطره نیندازد.
 

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *