کوالکام و قرار دادن حسگرهای اثر انگشت در صفحه نمایش گوشی

شماران سیستم – کوالکام اعلام کرد که در سال آینده، حسگرهای اثر انگشت را در صفحه نمایش گوشی شما قرار خواهد داد و این به موضوع نوید آینده‌ای روشن برای این شرکت می‌باشد.
 

شرکت کوالکام در حال طراحی روشی برای اسکن کردن اثر انگشت شما در صفحه نمایش است و گفته می‌شود که این قابلیت در سال آینده عرضه خواهد شد.
کوالکام در کنگره جهانی موبایل شانگهای نشان داد که Snapdragon Sense ID، روشی فوق پیشرفته برای تشخیص اولتراسونیک اثر انگشت است که می‌تواند روی صفحه نمایش OLED با ضخامت 1200 میکرومتر کار کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوایرر، این قابلیت می‌تواند 800 کیکرومتر از شیشه روکش و 525 میکرومتر از آلومینوم را ببرد. کوالکام اعلام کرده که این نوآوری، پرشی مهم از روش قبلی است که در 400 میکرومتر متوقف و منتهی به ساخت یک صفحه نمایش غیرقابل اطمینان شده بود.

در روش جدید لازم نیست که برای اندازه‌گیری میزان ضربان قلب، انگشت خود را روی دوربین نگه دارید و حسگری که در زیر شیشه تعبیه شده است، حتی می‌تواند جریان خون شما را نیز تشخیص دهد و از این طریق قفل گوشی را باز نماید.

67

 

از آنجا که این حسگر درون گوشی تعبیه شده است، احتمال نفوذ آب به درون آن بسیار کم است و می‌توان گفت که کوالکام به بکارگیری این خلاقیت، گوشی‌های موبایل را با سهولت بیشتری، ضدآب کرده است.
سشو مدهواپدی، معاونت بخش مدیریت تولید کوالکام، اذعان داشت: «ما از اعلام خبر حسگرهای اثر انگشت کوالکام بسیار هیجان زده هستیم زیرا این حسگرها می‌تواند از فاکتورهای شیک‌تر، به روزتر و همچنین از تجربه‌های تأیید هویت منحصر به فرد و تأیید هویت امنیتی پیشرفته پشتیبانی کند.»

وی در ادامه صحبت‌های خود در این زمینه، افزود: «این کار، سازندگان تجهیزان اصلی و اپراتورها را توانمند می‌سازد که دستگاه‌های کاملا متمایز با ارزش افزوده را روی دستگاه‌های جدید و مبتکرانه ارائه دهند.»
گفتنی است کوالکام پیش از این اعلام کرده بود که اسکنرهای اثر انگشت را به عنوان کسب و کاری جداگانه ارائه خواهد داد که با پلتفرم‌های موبایل اسنپ دراگون و غیر اسنپ دراگون سازگار خواهد بود.

 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *