گوگل، اندروید را به کرنل لینوکس نزدیک‌تر میکند

شماران سیستم – تاد کیوس به عنوان مهندس نرم‌افزار گوگل در کنفرانس Linux Plumbers در این رابطه اطلاعات دقیقی ارائه کرده است. بر اساس گفته‌های او کرنل اصلی لینوکس پیش از عرضه به کاربران نهایی دستگاه اندروید از سه لایه اصلی گذر می‌کند.

گوگل به تازگی اطلاعات جدیدی را در رابطه با نحوه نزدیک کردن کرنل اندروید به کرنل اصلی لینوکس با عرضه اندروید 12 ارائه کرده است.

cornel1

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی techradar، تاد کیوس به عنوان مهندس نرم‌افزار گوگل در کنفرانس Linux Plumbers در این رابطه اطلاعات دقیقی ارائه کرده است. بر اساس گفته‌های او کرنل اصلی لینوکس پیش از عرضه به کاربران نهایی دستگاه اندروید از سه لایه اصلی گذر می‌کند.

این تکه تکه شدن نه تنها موجب به هم ریختن همگام‌سازی زمانی می‌شود و موجب می‌شود که دستگاه‌های اندرویدی از کرنل‌های لینوکسی که حداقل چند سال از عمر انها می‌گذرد استفاده کنند، بلکه فرایند ارائه به‌روز رسانی‌های امنیتی و رفع نقص نیز پیچیده خواهد شد.

cornel2
با این حال به نظر کارشناسان، راهکار جدید گوگل موجب می‌شود که تمامی همه ذینفعان در اکوسیستم اندروید کرنل‌های لینوکس را به صورت مونتاژ شبیه‌سازی کنند.
در اولین قدم خود گوگل هسته اصلی را به “Android common” اضافه می‌کند و تغییرات مرتبط با اندروید را در آن ایجاد خواهد کرد. این سیستم سپس توسط فروشندگان تراشه مانند کوالکام و گوگل به منظور ایجاد کرنل‌های مرتبط با پردازنده خود تغییر داده می‌شود. سپس روی کرنل پردازنده انشعابی به صورت اختصاصی برای دستگاه ایجاد شده و با آن عرضه می‌شود.

کیوس به هنگام به توضیح تغییرات رویکرد گوگل توضیح داده است که تمامی تلاش این کمپانی بر آن است که تمامی کدهای مرتبط با سخت‌افزار از کرنل عمومی خارج شده و به ماژول‌های فروشنده وارد شود. بخش اصلی این تلاش به تولید رابط کاربری ثابت بین ماژول‌های مختص فروشنده و کرنل عمومی است.

این رابط کاربری جدید که تحت عنوان رابط کاربری ماژول کرنل یا KMI شناخته می‌شود، اطمینان حاصل می‌کند که تفاوت اصلی بین تصویر کرنل عمومی اندروید (GKI) با لینوکس اصلی بسیار ناچیز خواهد بود. در نهایت اگرچه گوگل قصد دارد که GKI را به همراه اندروید 12 عرضه کند اما کیوس این ابتکار را پروژه‌ای چند ساله خوانده است که به تلاشی چند ساله نیز نیازمند است.
​​​​

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *