گوگل اپ Lookoutرا برای کمک به افراد دارای اختلال بینایی توسعه می دهد

شماران سیستم – این اپ به شکلی طراحی شده که با دستگاهی استفاده شود که به جیب پیراهن متصل شده یا بر روی بندی که دور گردن یک کاربر است آویزان است ، به طوری که دوربینش به سمت بیرون بدن باشد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از cnet، گوگل در حال توسعه اپی است که امیدوار است به میلیون‌ها نابینا و افراد دارای اختلال بینایی برای مستقل‌تر شدن کمک کند.

این غول اینترنتی اعلام کرده است که در حال کار بر روی یک اپ اندرویدی به نام Lookout است که سرنخ‌های صوتی درباره اشیاء، متن و اطرافیان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
این اپ طوری طراحی شده که با دستگاهی استفاده شود که به جیب پیراهن متصل شده یا بر روی بندی که دور گردن یک کاربر است آویزان است، به طوری که دوربینش به سمت بیرون بدن باشد.

 

Lookout جدیدترین مورد از یک رشته اپ‌های تلفن‌های هوشمند است که در سال‌های اخیر جایگزین تکنولوژی‌های گران‌قیمتی شده اند که صفحه کامپیوتر اینگونه کاربران را بزرگ‌نمایی می‌کردند، در مسیریابی جهت‌ها را برای آنها قرائت می‌کردند، در تشخیص پول به آنها کمک می‌کردند و رنگ لباسشان را تشخیص می‌دادند.

امروز تلفنهای هوشمند با کمک اپها و لوازم جانبی به نابینایان برای مسیریابی در دنیای فیزیکی و آنلاین کمک می کنند.

 

پاتریک کلری، مدیر محصولات در «تیم دسترسی‌پذیری مرکزی» گوگل، در یک پست این کمپانی نوشت: «Lookout اعلان‌های صوتی را ارائه می کند، به شکلی طراحی شده که به افراد برای تداوم فعالیتشان با حداقل نیاز به تعامل کمک می کند.»

Lookout در چهار حالت بر مبنای فعالیت جاری کاربر عمل می کند: Home، Work & Play، Scan و Experimental. پس از انتخاب یکی از این حالت‌ها، به کاربر درباره اشیائی که اپ در اطرافش سنس می کند اطلاع داده می شود، مثلا جای یک کاناپه در خانه یا آسانسور در محل کار.

قابلیت Scan این اپ نیز می تواند متن‌خوانی انجام دهد، مثلا خواندن یک دستور پخت از یک کتاب آشپزی؛ حالت Experimental آن برای کاربران امکان مشارکت کردن در تحولات اطرافشان را فراهم می آورد.

این اپ برای کار کردن نیازی به اتصال به اینترنت نداردو از یادگیری ماشین برای یادگیری درباره اینکه افراد به شنیدن چه چیزهایی علاقه دارند استفاده می کند.

پیش‌بینی می شود که این اپ اواخر امسال در Play Store ارائه شود.
 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *