گوگل تائید کرد: فوشیا از نرم‌افزارهای اندروید نیز پشتیبانی خواهد کرد

شماران سیستم –  گوگل به‌تازگی در به‌روزرسانی کوچکی که از پروژه متن‌باز اندروید خود به دست داده، تائید کرده است که سیستم ‌عامل فوشیا قادر خواهد بود تا نرم‌افزارهای اندروید را نیز اجرا کند.

 

 

گوگل به‌تازگی در به‌روزرسانی کوچکی که از پروژه متن‌باز اندروید خود به دست داده، تائید کرده است که سیستم ‌عامل فوشیا قادر خواهد بود تا نرم‌افزارهای اندروید را نیز اجرا کند
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی talkandroid، سیستم ‌عامل فوشیا در ماه اوت سال 2016 میلادی پایه‌گذاری شد و در همان روزهای آغاز امیدها را برای ساخت یک سیستم ‌عامل جدید و بی‌نقص زنده کرد.
امید بر این است که این سیستم ‌عامل که بر اساس زبان گوگل به نام دارت (Dart) ساخته شده است بتواند جایگزین سیستم عامل‌های اندروید و سیستم عامل کروم شده و دنیای تلفن‌های همراه هوشمند را یکپارچه کند.

با این‌ حال تمامی این امیدها روزبه‌روز با پیشرفت نه‌چندان خوب سیستم ‌عامل فوشیا کم‌رنگ‌تر شد، اما چند ماه بعد، یعنی در ماه می سال 2017 میلادی، رابط کاربری بصری جدیدی به تام آرمادیلو(Armadillo) با افزوده شدن به پایگاه کدهای فوشیا موجب زنده شدن این امیدها شد.
این رابط کاربری طراحی متریال(Material Design) را با تجربه کاربری بسیار جدید از تلفن‌های همراه هوشمند درآمیخت که تنظیمات و اعلانات را به همراه تمامی نرم‌افزارها در یک صفحه پیوسته و عمودی قرار می‌داد. با این‌ حال تیم طراحی فوشیا در گوگل آرمادیلو را در روزهای آخر ماه دسامبر به‌صورت کامل از این سیستم ‌عامل برداشته است

 

fuchsia

 

با این وجود اخباری که به‌تازگی از این سیستم ‌عامل منتشر شده است حاکی از آن است که گوگل به‌تازگی تائید کرده است که سیستم ‌عامل فوشیا می‌تواند نرم‌افزارهای اندروید را هم به اجرا دربیاورد.
البته هنوز مشخص نیست که این قابلیت به چه صورت کار می‌کند اما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا نشان‌دهنده این نکته است که اگر روزی فوشیا بخواهد جای اندروید را بگیرد، گوگل اکوسیستم سیستم ‌عامل محبوب خود را تنها نخواهد گذاشت
با در نظر گرفتن این قابلیت و این نکته که این روزها هواوی فوشیا را بر روی تلفن‌های همراه هوشمند خود آزمایش می‌کند، می‌توان حدس زد که در سال‌های نه‌چندان دور نسل جدید نرم‌افزارهای موبایل با سیستم ‌عامل جدید و رابط کاربری تازه به بازار عرضه خواهد شد.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *