گوگل و مایکروسافت به دنبال متقاعد کردن کاربران آی او اس

شماران سیستم –   گوگل و مایکروسافت برای متقاعد کردن کاربران iOSبرای استفاده از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های جدید، از مترجمان زبان استفاده می‌کنند. صفحه کلید جی‌بورد یکی از بهترین نمونه‌ها به حساب می‌آید.

 

 

عرضه نرم‌افزار گوگل و مایکروسافت، شاید توجه بسیاری از کاربران اندروید و ویندوز را جلب کند، ولی اگر پلتفرمiOS  اپل را در نظر بگیرید، به روزرسانی اپلیکیشن های ios به راحتی انجام می شود و و زیاد جلب توجه در رابطه با آنها صورت نمی‌گیرد.

توسعه دهندگان اپ استور، حدود 15 کلمه در آیفون و 30 کلمه در آی‌پد در مورد توصیف به‌روزرسانی و قابلیت‌های جدید دریافت می‌کنند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، بسیاری از اپلیکیشن‌ها هفتگی یا دو هفته یکبار به‌روزرسانی می‌شوند و کاربران غالب لیست بلندبالایی از به‌روزرسانی‌ها را می‌بینند و دیگر چیزی به آنها نشان داده نمی‌شود. به همین خاطر گوگل و مایکروسافت، قابلیت‌های ترجمه خودکار را به اپلیکیشن‌هایی که ممکن است کاربرانiOS پیش از این، توجهی به آنها نکرده باشند، افزودند.
مأموریت این مترجمان این است که از راحتی ترجمه ماشینی برای متقاعد کردن و راضی نمودن کاربران از برنامه‌های دست‌نخورده اپل استفاده کنند.
اخیراً گوگل، نسخهiOS برنامه جی‌بورد، اپلیکیشن صفحه کلید گوگل برای ترجمه زبانی خودکار، را به‌روزرسانی کرد و اکنون کاربران IOS میتوانند عبارت های تایپ شده یا جملات به 50 زبان دنیا را تبدیل کنند.

 

yougoogle

 

این یک پیروزی مهم و بزرگ برای کاربرانiOS است که اگر علاقه مند به به ترجمه چیزهایی که در پیام‌ها می‌نویسند، هستند ولی گاهی مجبور می‌شدند که برای این کار، از اپلیکیشن‌های مختلف استفاده کنند. کاربران آی‌پد مجبور بودند صفحه را دو قسمت کنند و در یک طرف صفحه، از گوگل ترنسلیت استفاده کنند.

بسیار از کاربران iOS نمی‌دانند که صفحه کلید اپل یک برنامه است که می‌توانند خیلی راحت آن را کنار گذاشته و از آن استفاده نکنند. اپل با انتشار 8iOS در سال 2014، پشتیبانی از صفحه کلید شخص ثالث را فراهم کرد. اکنون با استفاده از کیبورد جدید جی‌بورد، کاربران اپل نیز می‌توانند مانند کاربران اندروید، به راحتی مطلب مورد نظر خود را به هر زبانی خواستند، تبدیل کنند.

گوگل تنها شرکتی نیست که با استفاده از مترجمان زبان، می‌کوشد کاربران اپل را از وجود اپلیکیشن‌ها بهتر آگاه کند و آنها را به رها کردن برنامه‌های خود اپل سوق دهد.
مایکروسافت هم با انتشار مرورگر اج برای کاربرانiOS، آنها را به استفاده از این برنامه تشویق کرد.
   

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *