یک‌پنجم صنعت نرم‌افزاری جهان دردست زنان

یک‌پنجم صنعت نرم‌افزاری جهان دردست زنان

شماران سیستم – در جدیدترین گزارش این مرکز اعلام شدکه 40 درصد از زنانیکه در حوزه مهندسی نرم‌افزار فعالیت می‌کنند کمتر از 30 سال سن دارند.

 

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مهندسان نرم‌افزار زن هم‌اکنون ۱۹ درصد نیروی کاری این صنعت را در بازار جهانی تشکیل می‌دهند که این رقم نسبت به سال ۲۰۰۱ میلادی افزایش قابل ملاحظه یافته است.
به گزارش شماران سیستم،، در نخستین سال‌های هزاره سوم تعداد زنانی که در حوزه نرم‌افزار مشغول به فعالیت هستند بسیار کم بود. اما این طور که مرکز Evans Data در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است، طی ۱۳ سال گذشته تعداد زنان فعال در زمینه توسعه نرم‌افزار ۸۷ درصد بیشتر شده است.
این مرکز تحقیقاتی همچنین گزارش داد که هم‌اکنون ۳.۵ میلیون زن در سراسر جهان به تولید و توسعه نرم‌افزار مشغول هستند.
در جدیدترین گزارش این مرکز اعلام شد که ۴۰ درصد از زنانی که در حوزه مهندسی نرم‌افزار فعالیت می‌کنند کمتر از ۳۰ سال سن دارند و این مسئله باعث شده است تا مردان هم انگیزه بیشتری پیدا کنند تا از سنین پایینتر سراغ صنعت نرم‌افزار بروند.

931202

 

کارشناسان مهم‌ترین دلیل افزایش حضور زنان در صنعت نرم‌افزاری جهان را بازنشسته شدن مردان باسابقه‌ای دانسته‌اند که سن آن‌ها بالا رفته و موقعیت شغلی‌شان در اختیار جوان‌ترها قرار گرفته است.

این مرکز توضیح داد که صنعت فناوری اطلاعات جهان فرصت‌های فراوانی در اختیار دارد تا به صورت گسترده از حضور زنان استفاده کند. اما متاسفانه هنوز شرایط لازم برای این اتفاق فراهم نشده است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *