10 درصد رایانه‌های جهان مبتنی بر ویندوز 10

شماران سیستم – ویندوز 7 همچنان محبوب‌ترین سیستم عامل مایکروسافت محسوب می‌شود و 56 درصد بازار جهانی را در دست دارد.

سیستم عامل ویندوز ۱۰ که حدود پنج ماه قبل روانه بازار شد، پایان سال ۲۰۱۵ میلادی یک‌دهم رایانه‌های شخصی جهان یا به طور دقیق‌تر ۹.۹۶ درصد آنها را تحت پوشش قرار داد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از جی‌ا‌س‌ام آرِنا، آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Net Applications نشان داد سهم ویندوز ۱۰ از بازار جهانی سیستم‌های عامل نسبت به نوامبر ۲۰۱۵ رشد یک درصدی را تجربه کرده است. در ماه نوامبر این سیستم‌عامل دقیقا ۹ درصد بازار را در اختیار داشت.

از آنجایی که سهم این سیستم عامل بین ماه‌های اکتبر تا نوامبر ۱.۰۶ درصد بیشتر شد، رشد آن در آخرین ماه ۲۰۱۵ اندکی کاهش یافت. برای آن دسته از کاربرانی که مطلع نیستند باید گفت طی ماه‌های اخیر ویندوز ۱۰ به طور میانگین ماهانه یک درصد سهم خود را افزایش داده است.

ویندوز ۷ همچنان محبوب‌ترین سیستم عامل مایکروسافت محسوب می‌شود و ۵۶ درصد بازار جهانی را در دست دارد. در بین نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز ۸.۱، ویندوز ۸، ویندوز ویستا و ویندوز XP هر کدام به ترتیب صاحب ۱۰.۳، ۲.۷۶، ۱.۶۲ و ۱۰.۹۳ درصد بازار هستند.
لازم به ذکر است طی ماه گذشته تمام نسخه‌های سیستم عامل مایکروسافت به جز ویندوز ۱۰ کاهش سهم خود در بازار جهانی را تجربه کردند.

ویندوز در مجموع ۹۱.۳ درصد از بازار جهانی سیستم‌های عامل را در اختیار دارد که این رقم نسبت به ماه نوامبر کاهش ۰.۰۷ درصدی را نشان می‌دهد. دو سیستم عامل مک و لینوکس هر کدام صاحب ۷.۰۲ و ۱.۶۶ درصد بازار هستند.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *