امکان عرضه ابزاری جدید در ویندوز 10 برای تشخیص نرم‌افزارهای اشغال‌کننده رم

شماران سیستم –  وب‌سایت ایتالیایی Aggiornamenti Lumia به‌عنوان یکی از منابع افشای اطلاعات مایکروسافت در ماه گذشته از عرضه قابلیت شناخت و بستن نرم‌افزارهای اشغال‌کننده رم در ویندوز 10 خبر داد و سپس وب‌سایت Windows Latest نیز اطلاعات دقیق آن را افشا کرد. سیستم عامل ویندوز 10 به‌زودی در ابزار تنظیمات خود قابلیت جدیدی به نام App Manager دریافت خواهد کرد که از طریق آن می‌توان نرم‌افزارهایی که به رم زیاد احتیاج دارند را شناسایی کرد و بست.

 

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی techradar، وب‌سایت ایتالیایی Aggiornamenti Lumia به‌عنوان یکی از منابع افشای اطلاعات مایکروسافت در ماه گذشته از عرضه قابلیت شناخت و بستن نرم‌افزارهای اشغال‌کننده رم در ویندوز 10 خبر داد و سپس وب‌سایت Windows Latest نیز اطلاعات دقیق آن را افشا کرد. ایده قابلیت App Manager که در حال حاضر در مرحله تست قرار دارد، ارائه عملکردی شبیه به  Task Manager است و تنها تفاوت آن با این ابزار در وجود فهرستی از تمامی نرم‌افزارهای موجود در سیستم است. همچنین شما می‌توانید در این بخش نرم‌افزاری را به‌صورت دلخواه بسته یا کلا آن را حذف کنید. این ابزار همچنین نرم‌افزارهایی که رم زیادی را اشغال می‌کنند نمایش می‌دهد و به شما بهترین روش رفتار با این نرم‌افزارها را پیشنهاد می‌دهد.

 

 rambusy

همچنین گزارش شده است که این سیستم جدید از طریق اعلانات افراد را از نرم‌افزارهایی که از رم زیاد استفاده می‌کنند آگاه می‌کند و این قابلیت برای آن دسته از کاربرانی که از سیستم‌های نه‌چندان قوی استفاده می‌کنند و مجبور هستند به‌طور دائم به بخش Task Manager سر بزنند، بسیار کاربردی است.

به ‌این ‌ترتیب، کاربران به‌جای ورود به Task Manager و بررسی علت پایین آمدن سرعت دستگاهشان می‌توانند با استفاده از اعلانات خودکاری که از طرف ابزار App Manager در این رابطه برایشان ارسال می‌شود، دلیل این امر را بفهمند و بتوانند به‌راحتی با بستن نرم‌افزار مهاجم رم دستگاهشان را آزاد کنند. به‌صورت کلی این قابلیت را می‌توان یکی از ویژگی‌های دیگر دوستدار کاربر ویندوز 10 دانست اما این ده این ویژگی نیز مانند سایر قابلیت‌های در حال تست مشخص نیست و نمی‌توان در رابطه با تاریخ عرضه و حتی ورود صددرصدی آن به نسخه اصلی ویندوز 10 نظر داد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *