نصب نرم‌افزارهای آفیس وب در ویندوز 10 بدون اجازه کاربران

شماران سیستم –  عرضه به‌روزرسانی‌های اجباری ویندوز 10 از چندی پیش وارد سیاست‌های مایکروسافت شده‌اند اما به نظر می‌رسد که جدیدترین نسخه از این سری به‌روزرسانی‌ها مشکلات زیادی را در پی داشته است.

شرکت مایکروسافت اخیرا در به‌روزرسانی جدید خود نرم‌افزارهای آفیس وب را بدون اجازه کاربران و با ری استارت کردن اجباری سیستم، روی کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 نصب کرده است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، عرضه به‌روزرسانی‌های اجباری ویندوز 10 از چندی پیش وارد سیاست‌های مایکروسافت شده‌اند، اما به نظر می‌رسد که جدیدترین نسخه از این سری به‌روزرسانی‌ها مشکلات زیادی را در پی داشته است. کاربران این سیستم عامل به تازگی گزارش کرده‌اند که ویندوز 10 برای نصب لینک‌های آن دسته از نرم‌افزارهای آفیس وب که در مرورگر اج اجرا می‌شوند، کامپیوترها را به‌صورت اجباری ری استارت می‌کند.

البته بر خلاف گزارش‌های اولیه این امر تنها به اعضای اینسایدر محدود نیست و افرادی که از نسخه‌های استاندارد ویندوز 10 استفاده می‌کنند نیز ممکن است این تغییرات را مشاهده کرده باشند. البته این نرم‌افزارها از هیچ‌کدام از منابع سخت‌افزاری نظیر حافظه داخلی استفاده نمی‌کنند. با این ‌وجود، تا الان نصب نرم‌افزارهای آفیس وب انتخابی بوده است، اما هم‌اکنون ویندوز در این رابطه از شما سوال نمی‌کند و تنها شما را از آنچه دارد اتفاق می‌افتد آگاه می‌کند. به همین دلیل بسیاری از تحلیلگران ادعا کرده‌اند که مایکروسافت تنها با هدف ارتقای مجموعه بهره‌وری آنلاین خود مزاحم انجام تسک‌های کاربران می‌شود.

 office10

جالب است بدانید که یک به‌روزرسانی در مرورگر اج باعث اصلی این تغییرات است. مایکروسافت پیش‌ از این بخش‌هایی را در منوی استارت به نرم‌افزارهای مایکروسافت وب اختصاص داده بود و این نرم‌افزارها از درون یک سربرگ در مرورگر اج اجرا می‌شدند، اما این به‌روزرسانی موجب شد که آنها هم‌اکنون به‌صورت PWA اجرا شوند.

به ‌این ‌ترتیب، مشکل اصلی در این ‌باره، نپرسیدن نظر کاربران است و اتفاقاتی از این ‌دست به‌روزرسانی‌های اجباری را بی‌اهمیت می‌کند. مایکروسافت برای اطمینان از ارائه جدیدترین اصلاحات امنیتی به کاربران و جلوگیری از شیوع بدافزارها این به‌روزرسانی‌ها را به‌صورت گسترده عرضه کرده است. با این ‌وجود، نصب نرم‌افزارها و به‌روزرسانی‌ها بدون اطلاع کاربر موجب بروز احساس نا امنی در آنها خواهد شد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *