ویندوز 10 از سال آینده می‌تواند مستقیما اپ‌های اندرویدی را نصب و اجرا کند

مایکروسافت، به جای اینکه کاملا شکست را بپذیرد، در عوض به استقبال برخی از پلتفرم‌های رقیب رفته است

زمانی ویندوز، سیستم عاملی بود که دنیا را اداره می‌کرد، در حالی که Mac OS با فاصله زیادی از آن در جایگاه دوم بود و لینوکس دنیای نامرئی از شبکه‌ها و سرورها را در اختیار داشت. با این حال، امروز نه تنها لینوکس و Mac OS جایگاه خود را در ارتقاء داده‌اند، بلکه اندروید، iOS، iPadOS، و حتی Chrome OS در میدان رقابت حاضر شده‌اند.

 

به گزارش شماران سیستم به نقل از سایت اسلش‌گیر، شرکت مایکروسافت، به جای اینکه کاملا شکست را بپذیرد، در عوض به استقبال برخی از این پلتفرم‌های رقیب رفته است، به طوری که شایعاتی درباره گنجاندن عمیق‌تر اندروید در آن به گوش می‌رسد که این امکان را فراهم خواهد آورد که، حداقل از سال 2021، اپ‌های موبایل مستقیما بر روی ویندوز 10 اجرا شوند.

البته، هم‌اکنون امکان اجرای اپ‌های اندرویدی وجود دارد. شبیه‌سازی و ابزارهایی مانند Bluestack وجود دارند که بیشتر بر بازی‌ها بوده است، و همچنین ابزار خود مایکروسافت، با عنوان Your Phone، که می‌تواند اپ‌های روی یک گوشی سامسونگ گلکسی سازگار با آن را به شکلی اجرا کند که انگار بومی خود ویندوز هستند.

 setupapp

اکنون وب‌سایت Windows Central در گزارشی کوتاه مدعی شده است که مایکروسافت احتمالا قصد یکپارچه‌سازی بیشتری را دارد که برای کاربران امکان نصب اپ‌های اندرویدی از Microsoft Store آن را فراهم می‌آورد. این، تا حدودی، می‌تواند مشابه با قابلیت خود سیستم عامل کروم در اجرای اپ‌های اندرویدی به شکلی بومی باشد، که نیازمند پشتیبانی از زمان‌اجرای (runtime) خود اندروید بر روی ویندوز خواهد بود.

بزرگ‌ترین علامت سوال در این موضوع پشتیبانی از Google Play خواهد بود، چیزی که گوگل احتمالا چندان مایل به دادن مجوز آن نخواهد بود. بدون Google Play و سرویس‌های آن، مایکروسافت ناچار خواهد بود تا از هواوی پیروی کند یا، حداقل، مانند سامسونگ اپ استور خودش را داشته باشد. با این حال، هیچ یک از اینها نمی‌توانند وضعیتی ایده‌آل باشند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *