امکان استفاده از جست‌وجوی صوتی کورتانا برای یافتن فایل‌ها در ویندوز 10

شماران سیستم –  اگر چه مایکروسافت توسعه کورتانا برای پلتفرم‌های دیگر نظیر‌اندروید و iOS را متوقف کرده است اما تصمیم دارد که این دستیار هوشمند را روی پلتفرم مادر آن یعنی ویندوز 10 قوی تر کند.

گزارش‌های به دست آمده حاکی از آن است که کورتانا از این پس می تواند به راحتی و با استفاده از نام فایل‌ها به جست‌وجوی آنها بپردازد. به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، اگر چه مایکروسافت توسعه کورتانا برای پلتفرم‌های دیگر نظیر‌اندروید و iOS را متوقف کرده است اما تصمیم دارد که این دستیار هوشمند را روی پلتفرم مادر آن یعنی ویندوز 10 قوی تر کند.

 گزارش‌های به دست آمده خبر از آن می دهند که یکی از نسخه‌های این سیستم عامل که در حال حاضر برای تسترهای بتای اینسایدر عرضه شده است، دارای قابلیتی است که افراد با استفاده از آن می توانند تنها با آوردن نام فایل‌ها، آنها را در کامپیوتر شخصی خود جست‌وجو کنند.

  

همچنین کاربران مجهز به وان درایو و شرپوینت نیز می‌توانند فایل‌ها را در شبکه‌های درایوی که به آن دسترسی دارند قرار دهند، اما کلید اصلی در این جا آن است که کورتانا می‌تواند بدون نیاز به جزئیات خاصی، اطلاعات مورد نیاز را به سرعت هر چه تمام‌تر از میان انبوهی از داده‌ها بیابد و در اختیار کاربر قرار بدهد.

 sharepoint

گزارش‌های ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت حاکی از آن است که دانستن و به زبان آوردن تنها یک بخش از نام فایل یا نام ایجاد کننده آن برای این هوش مصنوعی کفایت می کند و او با استفاده از این اطلاعات محدود نیز می تواند به راحتی به ارائه خدمات به کاربران بپردازد. برای مثال شما می توانید با اعلام جملاتی نظیر «هی کورتانا! پوشه بازار یابی را باز کن» یا «هی کورتانا! فایل اکسل آنتونی را باز کن» به زبان انگلبسی از این دستیار هوشمند بخواهید که فایل‌های مورد نظرتان را برایتان باز کند. همچنین شما می توانید از او در خواست کنید که فایل هایی که اخیرا با آنها سرو کار داشته‌اید را نیز برایتان نشان بدهد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *