عرضه ویندوز 10 نسخه 32 بیتی به تولیدکنندگان متوقف شد

شماران سیستم – کمپانی مایکروسافت به‌صورت رسمی اعلام کرده است که فروش نسخه 32 بیتی ویندوز 10 به تولید کنندگان را متوقف خواهد کرد.

بنظر می‌رسد بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری جهان، در ادامه ارائه تازه‌ترین نسخه سیستم عامل خود استراتژی جدیدی برگزیده است.

کمپانی مایکروسافت اخیرا به صورت رسمی اعلام کرده است که فروش نسخه 32 بیتی سیستم عامل ویندوز 10 به تولید کنندگان را متوقف خواهد کرد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، ویندوز 10 تاکنون در انواع نسخه‌های 32 و 64 بیتی عرضه می‌شده است. اگر چه این دو نسخه در ظاهر بسیار شبیه به هم به نظر می‌رسند، اما در عملکرد از یکدیگر متفاوتند، و این موضوع به ماهیت سریع‌تر پردازنده‌های 64 بیتی مربوط است. به عبارت دیگر، سیستم عامل نسخه 64 بیتی برای مشخصات سخت‌افزاری سریع‌تر و بهتر ساخته شده است. اما اکنون و با گذر از عصر پردازنده‌های 32 بیتی، شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته است که عرضه ویندوز 10 مخصوص با این نسخه را متوقف کند.

مایکروسافت در بخش الزامات سیستم به‌روزرسانی مه 2020 ویندوز 10 اعلام کرده است که: «با شروع ویندوز 10 نسخه 2004، تمامی سیستم‌های ویندوز 10 ملزم به استفاده از ساخت‌های 64 بیتی خواهند بود و مایکروسافت دیگر ساخت‌های 32 بیتی را برای تولید کنندگان عرضه نخواهد کرد.»

به ‌بیان ‌دیگر، تمامی کامپیوتر‌های ویندوزی آینده تنها با نسخه 64 بیتی ویندوز 10 عرضه می‌شوند، و بتدریج نسبت استفاده از نسخه 32 بیتی عملا کاهش خواهد یافت.

 

win10

 

البته این اخبار به معنای آن نیست که مایکروسافت از کامپیوترهایی که از نسخه 32 بیتی ویندوز 10 استفاده می‌کنند، دیگر پشتیبانی نخواهد کرد.

مایکروسافت در ادامه اطلاعیه خود اظهار کرده است که این نرم‌افزار را با قابلیت‌ها و وصله‌های امنیتی جدید به‌روزرسانی خواهد کرد، و در واقع هنوز هم آن را به‌صورت مستقیم به خریداران خواهد فروخت.

به ‌این ‌ترتیب هشدار مایکروسافت به این معنا خواهد بود که اگر هنوز از پردازنده 32 بیتی استفاده می‌کنید، شاید زمان آن فرارسیده باشد که به فکر ارتقای دستگاه خود به پردازنده 64 بیتی باشید.

البته محدودیت‌های نسخه ضعیف‌تر ویندوز 10 نظیر محدودیت رم 3.2 گیگابایتی و معیارهای امنیتی نه‌چندان قوی دلیل مناسبی برای ارتقای آن است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *