15 درصد مردم زندگی خود را با اینترنت بی‌ربط می‌دانند

15 درصد مردم زندگی خود را با اینترنت بی‌ربط می‌دانند

بررسی جدید نشان داده است که 15 درصد بزرگسالان آمریکایی کاملا صریح اعلام کرده‌اند که در طول عمر خود حتی یکبار هم از پست الکترونیکی یا خود اینترنت استفاده نکرده‌اند.

بخش اعظم ساکنان آمریکا اینترنت را به عنوان یک ابزار روزمره مورد استفاده قرار می‌دهند و فعالیت‌های روزانه خود را با آن دنبال می‌کنند.
اما این طور که نتایج حاصل از مطالعه جدید مرکز Pew Research نشان می‌دهد، این ابزار همچنان برای تعدادی از مردم بی‌معنا است و برای آن‌ها هیچ کاربردی ندارد.

به گزارش شماران سیستم، با وجود اینکه این روزها دسترسی غالب مردم به اینترنت فراهم شده است و بسیاری از کارهای روزمره مبتنی بر اینترنت انجام می‌شود، هنوز تعداد زیادی از مردم وجود دارند که به هیچ وجه از پست الکترونیکی و دیگر ابزارهای اینترنتی استفاده نمی‌کنند و این فضا را برای خود کاملا غیرکاربردی می‌دانند.

بررسی جدید نشان داده است که ۱۵ درصد بزرگسالان آمریکایی کاملا صریح اعلام کرده‌اند که در طول عمر خود حتی یک بار هم از پست الکترونیکی یا خود اینترنت استفاده نکرده‌اند.

در بین این افراد آفلاین، ۳۴ درصد گفته‌اند که اینترنت هیچ ارتباطی با زندگی آنها ندارد و در مقابل ۳۲ درصد هم بر این باور بوده‌اند که اینترنت یک فضای بسیار پیچیده، خطرناک و دست‌وپاگیر است که به راحتی نمی‌توان از آن استفاده کرد.

در بین این گروه از افراد ۱۹ درصد توضیح دادند که نمی‌توانند برای خود یک رایانه شخصی داشته باشند و یا به اینترنت دسترسی ندارند.

در بین آمریکایی‌هایی که بیش از ۶۵ سال داشته‌اند، ۴۴ درصد گفتند که اصلا از اینترنت استفاده نمی‌کنند و در مقابل ۱۷ درصد افراد بین ۵۰ تا ۶۴ سال گفتند که هرگز سراغ این فضا و ابزارهای آن نمی‌روند.

سطح تحصیلات و میزان درآمد افراد از مهم‌ترین مواردی بوده که در افزایش تمایل آن‌ها برای استفاده از اینترنت اثر مثبت گذاشته است.
این طور که بررسی‌ها نشان داد، ۴۱ درصد افرادی که سواد آن‌ها زیر دیپلم بوده است هنوز آفلاین هستند و در کنار آنها، ۲۴ درصد کسانی که درآمد سالیانه‌شان کمتر از ۳۰ هزار دلار بوده است نیز هنوز سراغ اینترنت نرفته‌اند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *