42 درصد کارمندان سامسونگ زن هستند

شماران سیستم – در بخش مدیران ارشد سامسونگ، زنان 4.2 درصد از پست‌ها را در اختیار دارند که این رقم از 3.8 درصد سال 2013 بیشتر است.

آخرین گزارش رسمی منتشر شده از سوی سامسونگ نشان داد ۴۲ درصد از تمامی کارمندان این شرکت کره‌ای در شعبات مختلف سراسر جهان را زنان تشکیل می‌دهند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از دی‌جی‌تایمز، سامسونگ توضیح داد که تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی ۴۲ درصد از تمام کارمندان آن در سراسر جهان را زنان تشکیل می‌دادند. در بخش فعالیت‌های عملیاتی در کره جنوبی، ۲۷ درصد کارمندان سامسونگ زن هستند و این در حالی است که ۴۹ درصد کارمندان بخش‌های عملیاتی این شرکت در گستره جهانی را زنان تشکیل می‌دهند.

لازم به ذکر است شرکت سامسونگ به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات الکترونیکی در جهان طی سال ۲۰۱۲ میلادی اعلام کرده بود که تنها ۳۹ درصد از مجموع کارمندان آن را زنان تشکیل می‌دهند که این رقم پایان سال ۲۰۱۳ میلادی ۴۰ درصد محاسبه شد و در سال ۲۰۱۴ به ۴۲ درصد رسید.

در بخش مدیران ارشد سامسونگ، زنان ۴.۲ درصد از پست‌ها را در اختیار دارند که این رقم از ۲.۵ درصد سال ۲۰۱۲ و ۳.۸ درصد سال ۲۰۱۳ بیشتر است.

در بخش مدیران میان‌رده سامسونگ نیز گفته شده است که این شرکت کره‌ای ۱۲.۵ درصد از پست‌های خود را به زنان واگذار کرده است.

در سال ۲۰۱۴ میلادی سامسونگ ۳۱۹ هزار کارمند جدید در سراسر جهان استخدام کرد که این رقم معادل ۳۱.۱ درصد از تمام کارمندان شرکت بود. 

طبق آمار موجود ۳۵.۱ درصد کارمندان سامسونگ در ژاپن، آسیای جنوب شرقی و آسیای جنوب غربی مشغول به کار هستند، ۱۷.۷ درصد در چین فعالیت می‌کنند و در منطقه آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی هم ۸.۸ درصد از کارمندان سامسونگ حضور دارند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *