کاربران میلیونی ویندوز XP مایکروسافت را شگفت‌زده کرد

شماران سیستم –  گزارش‌های به‌دست‌آمده از NetMarketShare  حاکی از آن است که هم‌اکنون که 19 سال از عرضه این سیستم‌ عامل می‌گذرد اما هنوز میلیون‌ها کاربر ترجیح می‌دهند که به‌جای نسخه‌های به‌روزتر از آن استفاده کنند.

گزارش‌های به‌دست‌آمده خبر از این دارد که هنوز میلیون‌ها نفر از کاربران کامپیوترها در سراسر جهان از سیستم عامل ویندوز XP استفاده می‌کنند.

 به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی techradar، ویندوز XP در سال 2001 میلادی به بازار عرضه شد و تحولی عظیم را در زمینهٔ سیستم ‌عامل‌های کامپیوتری با خود همراه کرد. گزارش‌های به‌دست‌آمده از NetMarketShare  حاکی از آن است که هم‌اکنون که 19 سال از عرضه این سیستم‌ عامل می‌گذرد اما هنوز میلیون‌ها کاربر ترجیح می‌دهند که به‌جای نسخه‌های به‌روزتر از آن استفاده کنند.

 

آمار به‌دست‌آمده از ماه گذشته حاکی از آن است که 1.26 درصد از تمامی لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای دسکتاپ در سراسر جهان هنوز از این سیستم‌ عامل 19 ساله استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که درصد کامپیوترهای مجهز به نسخه‌های جدیدتر از قبیل ویندوز 8، مرورگر کروم و ویندوز ویستا به ترتیب 0.57، 042 و 0.12 درصد است. ویندوز XP به‌صورت رسمی در تاریخ 14 آوریل سال 2014 به پایان خود رسید و به‌ این‌ ترتیب، مایکروسافت از آن تاریخ به بعد به‌روزرسانی‌های امنیتی و فنی جدیدی را برای این سیستم عرضه نکرد. تخمین‌ها حاکی از آن است که هم‌اکنون دو میلیارد کامپیوتر در جهان فعال هستند و به این ترتیب، می‌توان نتیجه گرفت که حدود 25.2 میلیون از این کامپیوترها هنوز هم از ویندوز XP استفاده می‌کنند.

ویندوز 10 به‌عنوان جدیدترین نسخه از سیستم ‌عامل ویندوز هم‌اکنون روی 60 درصد از کامپیوترهای جهان به‌صورت فعال مورداستفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که این میزان در طی دوازده ماه پیش 50 درصد بوده است و از یک سال گذشته 10 درصد به آمار استفاده از ویندوز 10 اضافه‌ شده است. آمارها نشان‌دهنده این است که برخلاف محبوبیت بالای کامپیوترهای مک کمپانی اپل، مایکروسافت همچنان سردمدار سیستم ‌عامل‌های کامپیوترها در جهان است. همچنین افزایش روزافزون استفاده از سیستم عامل ویندوز 10 منعکس‌کننده کاهش استفاده از ویندوز 7 است که در طی سال گذشته از 31.53 درصد به 22.31 درصد کاهش داشته است . این امر به خاطر آن است که ویندوز 7 در ماه ژانویه به پایان خود رسید و مایکروسافت از آن تاریخ به بعد به‌روزرسانی‌های امنیتی جدیدی را برای این سیستم عامل عرضه نمی‌کند. همین امر موجب شده است که بسیاری از کاربران به دلیل حفظ حریم شخصی خود از هکرها به فکر به‌روزرسانی ویندوز 7 بیفتند.

​​​​​​​ 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *