بدست آوردن بهای تمام شده

بهای تمام شده

آنچه در این مطلب مشاهده می کنید: نمایش

 

تعریفی کوتاه از بهای تمام شده : می توان از دیدگاهی گفت که بهای تمام شده هزینه و یا بهایی که برای خرید یا بدست آوردن چیزی  پرداخت کرده ایم را گویند.

یک سوال منطقی در تمام سازمان ها و یا هرکجا که تولیدی صورت می گیرد مطرح می شود که چه چیزی را به چه قیمتی به دست آورده ایم؟

این سوال به وسیله تکنیک هایی  در حسابداری پاسخ داده می شود که اصطلاحا به آن حسابداری صنعتی یا حسابداری بهای تمام شده می گویند.یکی از مسائل مهمی که نیاز به حسابداری بهای تمام شده را به وضوح نمایان می کند دلایل کاهش و افزایش بهای تمام شده، ارتباط بهای تمام شده با نوع هزینه ها و مکان به وقوع پیوستن آنها می باشد.برای بدست آوردن بهای تمام شده می توان اندازه تولید و کمیت هر یک از آنها را مشخص کرد و سپس این مقدار هزینه را در مقابل مقدار تولید قرار داد،که با این کار می توان بهای تمام شده هر کالا را محاسبه کرد.بهای تمام شده نقش موثر و مهمی در موسسات و سازمان ها بر عهده دارد.

هزینه ثابت در حسابداری بهای تمام شده هزینه ای می باشد که در دوره بین حداقل و حداکثر کارخانه بدون تغییر باقی می ماند.هزینه ثابت در کل ثابت می باشد اما برای مواردی مانند اجاره،عوارض و … ممکن است تغییر کند.

 

جهت یافتن اطلاعات بیشتر و دمو اینجا کلیک کنید و یا با واحد فروش 89334 تماس حاصل فرمایید.

«بهای تمام شده»

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *