تغییرات جدید در نرم‌افزار پیشتاز

آخرین خبرها از تکمیل تغییرات در نرم‌افزار پیشتاز شماران سیستم خبر می­دهد. این تغییرات در لایه زیرساخت و فریم­ورک (Frame Work) انجام شده و ثمره بیش از یک­سال کار تیم فنی بر روی این برنامه بوده است. این تغییرات اگرچه از نظر ظاهری ممکن است به چشم مشتریان ملموس نباشد اما نوید بخش شروع تغییرات جدیدی در نرم‌افزار برای توسعه‌های آتی است.

واحد کنترل کیفی نرم‌افزار پیشتاز در شرکت شماران سیستم خبر می­دهد که تغییرات جدید تا 15 آبان ماه سال جاری در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. بنا به تصمیم مدیریت شماران، این تغییرات برای مشتریان شرکت به رایگان نصب خواهد شد.

مزایای فریم ورک جدید:

1-  افزایش سرعت ذخیره و بازیابی

یکی از موانع افزایش سرعت استفاده بیش از حد از Xmlدر برنامه بوده که با حذف آنها و برقراری ارتباط مستقیم با Sql سرعت برنامه افزایش قابل ملاحضه ای در کلیه فرم‌ها در بخش: جدید، ذخیره، اصلاح و حذف به وجود آمده است. این موضوع در فرم‌هایی که حجم زیادی از اطلاعات دارند مصداق بیشتری داشته است. به‌طور مثال: حجیم بودن سند افتتاحیه، تعداد جداول زیاد در پیش‌نویس تنخواه و یا تعداد کالاهای زیاد در انبارگردانی.

2- رفع کندی صدور سند حسابداری

در فریم ورک قبل، تولید خودکار سند حسابداری به‌عنوان یک گلوگاه محسوب می‌شد که تأثیر زیادی در سرعت ذخیره اطلاعات داشت. در فریم ورک جدید روتین تولید سند بازنگری و بازنویسی شده که مشکل کندی را کاملاً حل کرده است.

3- بازنویسی Queryهای نرم‌افزار

 Queryهای که از آنها برای تولید LOV های نرم‌افزار استفاده شده مورد بازنویسی قرارگرفته‌اند. این موارد شامل: Lovها، گزارشات و Queryهای نوشته‌شده داخل فرم‌ها است. انجام این تغییرات علاوه بر آنکه سبب افزایش سرعت پردازش نرم‌افزار شده، از وابستگی نرم‌افزار به IISو مشکلات مربوط به آن رها می‌شود.

4-تغییر در کلید اصلی جداول و یکسان‌سازی آنها

ایجاد کلیدهای Idدر جداول برای بالا رفتن سرعت Queryها و Joinها مورد بازنویسی قرارگرفته است. تغییر در کلید اصلی جداول و یکسان‌سازی آنها. (مانند کد اشخاص، کد کالا، کد حساب و …)

با تغییر در فریم ورک پیشتاز، زمینه‌های توسعه دیگری در نرم‌افزار گشوده شده که در نسخ بعدی نرم‌افزار و با انجام تغییرات مربوطه، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *