حضور شرکت شماران سیستم در همایش کارآفرینی زنان در حوزه گردشگری

در این نشست که تعدادی از نمایندگان رسانه ها حضور داشتند دبیرعلمی و اجرایی همایش گزارش های جداگانه ای از روند علمی و اجرایی این همایش ارائه کردند.

ابتدا دبیر اجرایی همایش که مسئول گروه ارتباطات انجمن نیز هست، درباره نحوه شکل گیری انجمن توضیحاتی ارائه کرد و اهداف و برنامه های انجمن را به شرح زیر برشمرد:
۱- ترويج و توسعه کارآفرينی
۲- کمک به بهبود و اصلاح سياست های حمايتی از زنان کارآفرين
۳- نهادينه ساختن فعاليت های آموزشی، پژوهشی،مشاوره‌ای و ترويجی در زمينه کارآفرينی
۴- فراهم ساختن زمينه لازم برای پرورش ايده های خلاق در ورود به عرصه کارآفرينی
۵- کمک به سامان دهی فعاليت های مرتبط با کارآفرينی
۶- کمک به پيوند منطقی و متناسب ميان کارآفرينان و دولت و بانک ها و ساير ذی نفعان
۷- کمک به ايجاد شبکه های اطلاعاتی و ارتباطی ميان زنان کارآفرين در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی

وی اهداف همایش را چنین معرفی کرد: نشان دادن ظرفیت های گردشگری ایران، ترویج گردشگری زنان، ارائه تصویر از گردشگری زنان و دختران ایرانی، معرفی فرصت ها به زنان، بررسی چالش ها و معرفی الگوی های موفق گردشگری
نقوی هم چنین توضیحاتی درباره ترکیب هیات علمی همایش داد و گفت که کمیته علمی علاوه بر تعدادی از اعضای انجمن اعضای حقیقی و حقوقی از حوزه های مربوطه از دانشگاه و دستگاه های دولتی و بخش خصوصی دارد و فراخوان همایش با مشورت این عزیزان آماده شده است و مقالات و کیس های کارآفرین نیز توسط ایشان داوری خواهد شد. هم چنین از دیگر وظایف کمیته علمی بررسی مشکلات کارآفرینان در حوزه مربوطه است وی گفت: همایش سال گذشته که با موضوع صنایع دستی منجر به امضای تفاهم نامه میان ما و معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ایجاد دبیرخانه مشترک صنایع دستی زنان شد که شبکه های زنان فعال در این زمینه را ایجاد کرده کمک به برگزاری بازارچه ها و نمایشگاه های دائمی برای عرضه محصولات آنان نماید.
پس از آن محتشمی پور گزارشی از روند اجرایی همایش ارائه کرد و گفت همایش روزهای 15 و 16 بهمن ماه در استان کرمان، شهرستان بم برگزار می شود و مشارکت کنندگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان عمران کیش، مدیریت ارگ جدید و اتاق بازرگانی کرمان هستند و ما در حال رایزنی با دستگاه های اجرایی، بخش خصوصی و نهادهای غیردولتی مرتبط هستیم. وی گفت: برنامه دو روزه است و در روز اول ارائه مقالات، کیس ها و میزگرد تخصصی بررسی چالش های کارآفرینی زنان خواهد بود و روز دوم به گردشگری اختصاص دارد.
شرکت شماران سیستم به عنوان یکی از حامیان انجمن در نمایشگاه جانبی همایش به معرفی نرم افزار اتوماسیون اداری و نرم افزار داشبورد مدیریتی خود پرداخت.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *