مصاحبه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک با مدیر عامل شرکت شُماران سیستم

محققان شرکت دانش‌بنیان شماران سیستم  با کمک صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک موفق به اجرای طرح توسعه محصولات نرم‌افزاری به‌منظور مدیریت هوشمند فرآیندهای کسب‌ و کار و یکپارچه‌سازی فعالیت‌های سازمانی شدند.

پویا الیشایی، مدیرعامل شرکت شماران سیستم اعلام کرد:

 به دنبال ایجاد یک بستر نرم‌افزاری یکپارچه برای اطلاعات سازمانی و فرآیندهای کسب‌وکار، شرکت درصدد اجرای  طرح توسعه محصول‌های نرم‌افزاری به‌منظور مدیریت هوشمند فرآیندهای کسب‌وکار و یکپارچه‌سازی فعالیت‌های سازمانی برآمد که بخش اول این طرح مربوط به نرم‌افزار ERP زیرساخت (Frame work) است. بخش دوم این طرح نیز مربوط به ارتباط آن با BPMSیا مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار (Business Process Management Software) و کارتابلی و فرآیندی کردن این اطلاعات است؛ نام BPMS شرکت شماران سیستم، شاتو است. این بخش از نرم‌افزار مطابق با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا بوده و با محصول‌های خارجی قابل‌رقابت است.

 این نرم‌افزار می‌تواند نقاط ضعف سیستم را شناسایی و برطرف کند. پیاده‌سازی این سیستم‌ها باعث بهینه‌سازی و سرعت‌گیری و نظم بیشتر، شناسایی و تشخیص گلوگاه‌های فرآیندهای مختلف می‌شود.

 نرم‌افزار مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار شاتو یک راهکار مدیریتی است که به‌واسطه ابزارهای تولیدشده این شرکت به‌صورت پیشرفته قابل پیاده‌سازی است. در این راهکار ابزارهای شماران به کمک مدیران سازمان آمده، به‌طوری‌که می‌توانند تمام فرآیندها و رخدادهای سیستم را مشاهده و در صورت نیاز مدیریت کنند؛ از طریق گزارش‌های ارائه‌شده این سیستم می‌توان تصمیم‌گیری‌های استراتژیک سازمان را محقق کرد؛ هرچه ابزارها و نیز تحلیل‌های انجام‌شده توسط سیستم قوی‌تر باشد، سیستم می‌تواند گزارش‌های دقیق‌تر و کاربردی‌تری در اختیار مدیران قرار دهد و از طریق مدیریت فرآیندها در زمان و هزینه صرفه‌جویی و سیستم سازمانی را در بهترین حالت پیکره‌بندی کند.

 این نرم‌افزار می‌تواند با تشخیص گلوگاه‌های کاری در فرآیندهای مختلف سازمان مانند فرآیندهای درخواست، تولید، خرید و فروش به مدیران برای اصلاح یا تغییر کاربری گلوگاه‌ها، اطلاعات مناسب را در اختیار بگذارد. به‌طور مثال می‌توان در فرآیند خرید و در چرخه تأمین مواد ،سرعت تأمین و خرید را از طریق این سیستم استخراج کرد و آن را بهبود بخشید زیرا کندی این فرآیند می‌تواند منجر به نداشتن تولید و تحویل ندادن به‌موقع محصول یا مواد اولیه موردنیاز سازمان شود.

 هم‌اکنون نمونه مشابه خارجی این طرح در شرکت‌های بزرگ دنیا فعال هستند و توانسته‌اند به شرکت‌های بزرگ کشور مانند ایران‌خودرو، چای گلستان و … نیز ورود پیدا کنند.

 پیش‌بینی می‌شود حداقل صد نسخه از این طرح در بازار داخلی به فروش برسد. هم‌اکنون این طرح تجاری‌سازی شده به کشورهایی مانند دبی، عراق و آذربایجان ورود پیدا کرده است اما به دلیل بحث تحریم‌ها و قوانین بین‌المللی سرمایه‌گذاری در بازارهای خارجی بسیار سخت است اما ما امیدواریم در آینده بیشتر در بازار خارجی فعالیت داشته باشیم.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *