ابعادی جدید از درگیری اپل و اف ‌بی‌آی

شماران سیستم – شرکت اپل به‌ تازگی اطلاعات جدیدی در زمینه پرونده این شرکت با اف‌بی‌آی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد که فرصت این سازمان برای استفاده از راهکار ارائه شده توسط اپل در حال به پایان رسیدن است.

شرکت اپل به‌تازگی اطلاعات جدیدی در زمینه پرونده این شرکت با اف‌بی‌آی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد که فرصت این سازمان برای استفاده از راهکار ارائه شده توسط اپل در حال به پایان رسیدن است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، مسلما همه خوانندگان درباره ماجرای سید رضوان فاروق آگاهی کافی را دارند. اف‌بی‌آی به دنبال این است که بتواند اپل را مجبور به باز کردن درهای پشتی برای تلفن همراه آیفون این فرد بکند تا اطلاعاتی که پیش از عملیات تروریستی انجام شده توسط او را از این دستگاه برداشت کند.

در این میان اپل معتقد است که باز کردن درهای پشتی برای این دستگاه به معنی ایجاد ساختاری ناامن برای همه مصرف‌کنندگان همراه‌های اپل خواهد بود و به همین دلیل نیز به این امر تن نمی‌دهد.
یکی از مدیران ارشد اپل به‌تازگی اطلاعاتی درباره راهکار ارائه شده توسط اپل به اف‌بی‌آی را منتشر کرده است. او می‌گوید که اپل می‌تواند با اتصال به یک شبکه اینترنتی شناخته شده توسط همراه این فرد (برای نمونه شبکه خانه یا محل کار او) خواهد توانست تا دستگاه را به آخرین به آخرین نسخه پشتیبانی تهیه شده از آن بازگرداند.

با این‌ وجود اف‌بی‌آی معتقد است که این اطلاعات چندان جدید نیستند و به کار این سازمان نخواهند آمد و آنها اطلاعات چند ساعت پایانی پیش از عملیات را نیز می‌خواهند.

این مدیر اپل معتقد است که فرصت ارائه شده به اف‌بی‌آی در حال پایان یافتن است و به‌این‌ترتیب ممکن است تا این پرونده با گره بزرگ‌تری روبرو شود.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *