اجازه هک گوشی و لپ‌تاپ مهاجران از سوی نیروهای مرزی انگلیس

شماران سیستم – منتقدان این قانون معتقدند که می‌تواند زیر بنای اعتماد میان وکیل و موکل را به ویژه در پرونده‌های حساس در امور مهاجرت وپ ناهندگی تضعیف نماید.

اخیرا فاش شده مقام‌های بریتانیایی قوانینی در اختیار دارند که به آنها اجازه نفوذ به گوشی‌ها و ارتباطات مهاجران را می‌دهند، به گونه‌ای که شاید حتی جدال‌های حقوقی اخیر در آمریکا در همین زمینه را کمرنگ کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوایرر، این قوانین محدود به مقامات امور مهاجرت هستند، اما در هر صورت و بنا به نوشته گاردین که منبع این گزارش است، گوشی موبایل و همه اطلاعات محرمانه مهاجران ممکن است مشمول این قانون شده و ضبط گردند.
گفتنی است انتشار این خبر موجب بهت و حیرت فراوانی شد، برخی فعالان حقوق بشر را به اعتراض واداشت،‌ و حتی برخی اعضای پارلمان به آن واکنش نشان دادند.

گاردین در گزارش خود افزوده: «از سال ۲۰۱۳ مقامات اداره مهاجرت، اجازه و قدرت آن را داشته‌اند که وسایل، تجهیزات و دیوایس‌های مهاجران را مورد بازرسی، و در صورت نیاز مورد هک و نفوذ قرار دهند، و حتی قانونا امکان آن را دارند که دستگاه شنود در خانه و یا خودروی آنها کارگذاری کنند.»

منتقدان این قانون معتقدند که می‌تواند زیربنای اعتماد میان وکیل و موکل را به ویژه در پرونده‌های حساس در امور مهاجرت و پناهندگی تضعیف نماید.

البته اداره مهاجرت در مقابل اعلام کرده که این اختیارات در موارد خاص مانند مانند مسائل امنیتی و قاچاق انسان مورد استفاده قرار می‌گیرد و تجهیزات افرادی که در این زمینه‌ها مورد ظن قرار گیرند بررسی می‌شود اما به طور کلی و برای همه موارد تعمیم نمی‌یابد. در حقیقت آنچه بیشتر مورد نظر این اداره است، پیشگیری از وقوع جرم است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *