احتمال ایجاد یک استاندارد غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی توسط توییتر

شماران سیستم – جک دورسی به عنوان مدیر ارشد اجرایی توییتر اعلام کرد که توییتر برای به سرانجام رساندن این نگرش با تیم مجزایی به نام «بلواسکای» متشکل از پنج معمار، مهندس و طراح همکاری خواهد کرد.

جک دورسی به‌تازگی اعلام کرده است که توییتر قصد دارد با یک استاندارد باز و غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی به این وب‌سایت برای مبارزه با اطلاعات سوءاستفاده کننده و گمراه‌کننده کمک کند.

  

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلیcnet، جک دورسی به عنوان مدیر ارشد اجرایی توییتر اعلام کرد که توییتر برای به سرانجام رساندن این نگرش با تیم مجزایی به نام «بلواسکای» متشکل از پنج معمار، مهندس و طراح همکاری خواهد کرد.
این تیم توسط پاراگ اگراوال  به عنوان مدیر ارشد فناوری توییتر راهبری خواهد شد.
دورسی اظهار داشته است که این تلاش سال‌ها به طول خواهد انجامید.
 
 
سرانجام، دورسی امیدوار است که شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی در آینده بیشتر مانند فرایند ارسال ایمیل عمل کنند، چرا که از آنجایی‌ که ایمیل‌ها از پروتکل‌های باز و مشترک استفاده می‌کنند، کاربران می‌توانند از سرویس‌های مختلف به یکدیگر پیام ارسال کنند.

 

دورسی در رابطه با مفید بودن این ایده اظهار داشته است که: «این امر به ما اجازه می‌دهد که به یک مبحث بسیار بزرگ‌تر از مکالمه عمومی دسترسی پیدا کرده و در آن مشارکت کنیم، تلاش‌هایمان را روی ساخت الگوریتم‌های پیشنهادی بازی متمرکز کنیم که گفت‌وگوهای سالم را تشویق می‌کنند و ما را وادار می‌کند که بسیار بیشتر از گذشته خلاق باشیم

  social

تعدیل پست‌های توییتر برای این شبکه اجتماعی بسیار چالش‌برانگیز بوده است.
توییتر در حال حاضر با اجرای قوانین خود در رابطه با اظهارات نفرت‌انگیز، خشونت باز و سایر محتوای توهین‌آمیز تصمیم می‌گیرد که چه محتوایی در این وب‌سایت باقی‌مانده و کدام‌یک از آن برداشته شوند.
توییتر همچنین پست‌هایی را در این سایت نمایش می‌دهد که فکر می‌کند کاربران به دیدن آنها مشتاق‌تر هستند.
 
با این‌ حال اگر توییتر با استفاده از تلاش‌های تیم «بلواسکای» یا «آسمان آبی» به کاربران این شبکه اجتماعی اجازه بدهد که هرکدام برای خود ابزار یا الگوریتم‌های پیشنهادی جایگزین شخصی سازی شده‌ای بسازند، می‌تواند محتوای عرضه شده در این شبکه اجتماعی را به صورت بهتری کنترل کند.

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *